reklamı kapat

POPÜLER

Honor Huawei akıllı televizyon smart screen
Honor Huawei akıllı televizyon smart screen
Honor Huawei akıllı televizyon smart screen

Honor imzalı akıllı televizyon için ilginç kamera detayı

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei alt markası Honor, çok iddialı bir akıllı televizyon üzerinde çalışıyor. Firma alanda çığır açmak istiyor.

Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli / modelleri uzun zamandır gündemde. Ancak biliyorsunuz bu konuda Honor da boş durmuyor. Resmi olarak duyurulduğu kadarıyla firmadan devrimsel “Smart Screen” ürünleri geliyor. Firmanın açıklamasına göre ilk akıllı televizyon modeli 55 inç boyutunda olacak ve bünyesinde bir motorlu kamera sistemi taşıyacak. Akıllı telefonlardaki gibi gövdeye gizlenecek kamera, sadece ihtiyaç olduğunda açılacak. Bu gerçekten güvenlik ve kullanım için çok güzel görünürken, akıllı televizyon modelinin merkezinde Honghu 818 işlemcinin yer alacağı da söyleniyor. Kirin serisinden farklı olan bu işlemcinin, Hisilicon ve Baidu tarafından ortaklaşa geliştirildiği açıklanıyor. Alanı bir adım ileriye taşıyacak televizyonlar hazırlamak istediğini belirten Honor, özel optimizasyonlar ve yapay zeka ile görüntü kalitesi ve sesi ciddi düzeyde artıracak gibi duruyor. Bu modelin merkezinde yazılımsal olaraksa Huawei HongMeng OS işletim sistemini yer alacağı belirtiliyor.

Honor Huawei akıllı televizyon smart screen
Honor Huawei akıllı televizyon smart screen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor yanında Huawei akıllı televizyon modeli  hakkında neler biliyoruz?

Bildiğimiz kadarıyla 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen Huawei televizyon, bünyesinde iki adet kamera taşıyacak deniyor. Televizyonun bu kameralar ile artırılmış gerçeklik tarafına odaklanacağı söyleniyor. Bu kameraların elbette canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Bulut temelli bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyonun 55 inç’lik modeli panelini BOE’den, 65 inç’lik modeli ise panelini Huaxing Optoelectronics firmasından alacak. Nikkei Asian Review’da yer alan habere göre firmadan 5G destekli bir televizyon da geliyor. Kaynaklar 5G destekli modelin tam 8K çözünürlükte olacağını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın merakla beklenen katlanabilir modeli Mate X