reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Honor akıllı televizyon

Huawei ve Honor imzalı akıllı televizyon modelleri için beklenen haber

Akıllı telefon dünyasında fırtına gibi esen Huawei ve alt marka Honor, akıllı televizyon tarafına da adım atmaya hazırlanıyor. Peki ilk modeller ne zaman geliyor?

Huawei ve Honor imzalı akıllı televizyon modelleri uzun zamandır gündemde. 2018 içerisinde karşımıza çıkmayan modeller, oldukça merak ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise iki önemli ismin ilk modellerinin ne zaman tanıtılacağını gözler önüne seriyor. Buna göre Honor’un akıllı televizyon modeli nisan ayında tanıtılacak. Huawei’nin ise süreçte gecikeceği görünüyor. Çünkü Huawei imzalı ilk akıllı televizyonun 2019’un ikinci yarısında tanıtılacağı söyleniyor. Honor’un modelleri bütçe dostu olacakken, Huawei burada üst seviye modeller geliştiriyor deniyor. Firmanın televizyonları 65 inç gibi büyük bir boyuttan başlayacak ve bütçe dostu olmayacak bilgileri geliyor. Televizyon tarafında 200-300 çalışanı olduğu söylenen Çin merkezli teknoloji devi, bu tarafa çok büyük önem veriyor. 4K ve hatta 8K modeller geliştirdiği söylenen firmanın, Xiaomi’nin çok aktif olduğu bu alanda büyük oynamak istediği belirtiliyor. Televizyonların yazılımsal tarafta ya firmanın kendi geliştirdiği bir işletim sistemini ya da Android’i kullanması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Honor akıllı televizyon pazarında başarılı olabilir mi?

Televizyon pazarında gerçekten çok büyük bir rekabet var. Biliyorsunuz bu alanda akla ilk olarak Samsung ve LG geliyor. Bu pazarda işlerin telefon tarafı gibi olmayacağı tahmin ediliyor. Başarı için çok farklı olunması gerekiyor. Hem teknik hem de fiyat anlamında..

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin en yeni akıllı telefon modeli