reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon Honor akıllı televizyon

Huawei CEO’sundan önemli akıllı televizyon açıklaması

Huawei ve alt markası Honor, biliyorsunuz akıllı televizyon pazarına giriş yapıyor. İşte bu konuda Huawei Mobile CEO’su Richard Yu’dan önemli açıklamalar var.

Huawei ve Huawei Mobile CEO’su Richard Yu için bugün yoğun bir gün oluyor. Çünkü firma P30 ailesinin Çin merkezli lansmanını gerçekleştirdi. Ancak büyük teknoloji firması başka alanlarda da çalışmaya devam ediyor. Haftalardır gündeme geldiği üzere Huawei ve Honor kendi akıllı televizyonları üzerinde çalışıyor. İşte bu yeni ürün gamı hakkında konuşan Richard Yu, ilk ürünlerin 2019’un ikinci yarısında kesin olarak geleceğini belirtiyor. Ünlü CEO ayrıca kendi modellerinin “standart bir akıllı televizyon” olmadığını da söylüyor. Modeller için “devasa ekrana sahip akıllı hoparlör” benzetmesi yapılıyor. Gelişmiş yapay zeka teknolojileri üzerine kurulacak televizyonlar, evin adeta “gelişmiş bir komuta merkezi” olacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz günümüzde halen “akıllı” televizyonlar aşırı gelişmiş yetenekler getirmiyor. Huawei’nin bunu değiştirecek bir altyapı geliştirdiği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyon hakkında başka neler biliyoruz?

55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen akıllı televizyon modeli, bünyesinde iki adet kamera taşıyacak. Televizyonun bu kameralar ile artırılmış gerçeklik konusunda ilginç bir deneyim sunacağı tahmin ediliyor. Bu kameraların aynı zamanda canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı ggelen bilgiler arasında. Bulut altyapısı üzerine kurulan bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyon hakkında başka bilgiler de var. Yine geçen gün ortaya çıktığı kadarıyla 55 inç’lik modelin panelini BOE’den, 65 inç’lik modelin panelini ise Huaxing Optoelectronics firmasında alacak şirket, iddialı bir çıkışa hazırlanıyor.

Alt marka Honor ise bütçe dostu televizyon modelleri sunacak deniyor. Bildiğimiz kadarıyla Honor’un ilk akıllı televizyon modeli nisan ayında geliyor. Televizyon tarafında 200-300 çalışanı olduğu söylenen Çin merkezli teknoloji devi, bu tarafa çok büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın katlanabilir modeli Mate X