reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon
Huawei akıllı televizyon

Huawei’nin merak edilen yepyeni ürünü için tarih belli oldu

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei, biliyorsunuz yeni bir alana daha girmeye hazırlanıyor. Akıllı televizyon dünyasına güçlü bir oyuncu geliyor.

Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli / modelleri uzun zamandır gündemde. İşte bu firmanın yeni alandaki ilk temsilcisi, Mate 30 ailesi ve Watch GT 2 akıllı saat ile beraber 19 Eylül tarihli Almanya etkinliğinde resmi olarak lanse ediliyor. Firmanın ilk akıllı televizyon modeli, birden fazla versiyona sahip olacak deniyor. Burada esas olarak 5G destekli versiyon merak uyandırıyor. Daha önce 5G destekli modelin tam 8K çözünürlükte olacağını belirten kaynaklar, firmanın “görüntüleme tarafının” geleceğini kurduğunu aktarmıştı. Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, modellerinin “standart bir akıllı televizyon” olmadığını belirtmiş ve model ya da modeller için devasa ekrana sahip akıllı hoparlör benzetmesi yapılmıştı. 5G altyapısıyla yayınlar için kablo bağlantı gerekliliğini ortadan kaldıracak modellerin, 5G için Balong 5000 modem birimini taşıması bekleniyor. Burada yeni tanıtılan Kirin 990 5G modemin de kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Huawei akıllı televizyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyon çok merak ediliyor

Huawei’den 5G’siz 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı televizyon daha gelecek deniyor. Bu modellerin 5G’li versiyon gibi bünyesinde iki adet “motorlu” kamera taşıyacağı aktarılıyor. Bulut temelli bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyonun 55 inç’lik modeli panelini BOE’den, 65 inç’lik modeli ise panelini Huaxing Optoelectronics firmasından alacak. Tüm modellerde Honor’un ilk televizyonları gibi Huawei’nin kendi işletim sistemi HarmonyOS karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın merakla beklenen katlanabilir modeli Mate X