reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon Honor akıllı televizyon

Huawei’nin merak edilen ilk akıllı televizyon modeli için tarih belli oldu

Akıllı telefon dünyasında fırtına gibi esen Huawei ve alt marka Honor, akıllı televizyon dünyasına giriyor. İşte bu alandaki başlangıcın yapılacağı tarih belli olmuş durumda.

Huawei ve Honor imzalı akıllı televizyon modelleri hatırlarsınız uzun zamandır gündemde. Beklenenin aksine 2018 içerisinde karşımıza çıkmayan modeller, oldukça merak ediliyor. Yeni gelen bilgilere göreyse Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli nisan ayında resmi olarak lanse ediliyor. 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen akıllı televizyon modeli, üst düzey özelliklere sahip olacak deniyor. 55 inç’lik modelin panelini BOE’den, 65 inç’lik modelin panelini ise Huaxing Optoelectronics firmasında alacak şirket, Honor markasıyla da boş durmuyor. Çünkü daha önce duyduğumuz kadarıyla Honor’un ilk akıllı televizyon modeli de nisan ayında tanıtılacak. Honor’un modellerinin daha yüksek fiyat performans oranına odaklanacağı ve daha ufak boyutlarla bütçe dostu olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyon tarafına büyük önem veriyor

Televizyon tarafında 200-300 çalışanı olduğu söylenen Çin merkezli teknoloji devi, bu tarafa çok büyük önem veriyor. Şu an 4K ve gelecek içinse 8K modeller geliştirdiği söylenen firmanın, Xiaomi’nin çok aktif olduğu bu alanda büyük oynamak istediği belirtiliyor. Televizyonların yazılımsal tarafta firmanın kendi geliştirdiği bir işletim sistemini kullanması bekleniyor. Son gelişmeler ışığında modellerin Android olmayacağı tahmin ediliyor. Ancak bu konuda kesin bilgiler bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin en yeni akıllı telefon modeli