reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 5G televizyon 5G akıllı televizyon

Rekabette yeni boyut; 5G destekli Huawei akıllı televizyon!

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei, yeni bir alana daha girmeye hazırlanıyor. Akıllı televizyon dünyasında kartlar çok yakında yeniden dağıtılıyor.

Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli / modelleri uzun zamandır gündemde. Bugün ise konu hakkında çok daha iddialı bir haber ortaya çıktı. Nikkei Asian Review’da yer alan habere göre firmadan 5G destekli bir akıllı televizyon geliyor. Bu yıl içerisinde kesin olarak çıkacak denilen model, gerçekten heyecan verici görünüyor. 5G internet altyapısı biliyorsunuz mevcut yapıya oranla çok büyük hız artışı ve imkanlar getiriyor. 5G destekli modelin tam 8K çözünürlükte olacağını belirten kaynaklar, firmanın “görüntüleme tarafının” geleceğini kurduğunu açıkça gösteriyor. Geçtiğimiz ay konuşan Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, modellerinin “standart bir akıllı televizyon” olmadığını belirtmişti. Devasa ekrana sahip akıllı hoparlör benzetmesi yapılan televizyonlar, evin adeta komuta merkezi olacak izlenimi oluşturuyor. 5G altyapısıyla yayınlar için kablo bağlantı gerekliliğini ortadan kaldıracak modellerin, 5G için Balong 5000 modem birimini taşıması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyonlar hakkında başka bilgiler de var

Daha önce söylendiği kadarıyla 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen akıllı televizyon, bünyesinde iki adet kamera taşıyacak deniyor. Televizyonun bu kameralar ile artırılmış gerçeklik tarafına odaklanacağı tahmin ediliyor. Bu kameraların aynı zamanda canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Bulut temelli bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyonun 55 inç’lik modeli panelini BOE’den, 65 inç’lik modeli ise panelini Huaxing Optoelectronics firmasından alacak. Buna ek olarak bütçe dostu modellerden oluşan Honor akıllı televizyon ailesi de gelecek.

İlginizi Çekebilir

Firmanın merakla beklenen katlanabilir modeli Mate X