reklamı kapat

POPÜLER

Facebook
Facebook

Karşınızda Facebook’un yeni mobil ve masaüstü tasarımı

Sosyal medya devi Facebook, sahibi olduğu diğer uygulamalar yanında kendi ana platformunda da yenilikler yapıyor. İlk olarak karşımıza yeni tasarım çıkıyor.

Advertisement

Eski popülerliğinden oldukça uzakta olan Facebook, son dönemde hep kötü haberler ile gündeme geliyor. Güvenlik konusunda çok büyük sorunlar yaşayan firma, yeni bir tasarımsal başlangıca hazırlanıyor. Kısa süre önce sona eren F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında hazırlanan yeni tasarım, hem mobil hem de masaüstünde kendisini gösteriyor. Ana Facebook uygulamasının yeni tasarımı Android ve iOS’ta yavaş yavaş herkese açılacak açıklaması yapılıyor. Esas köklü değişiklerin olduğu masaüstü site ise önümüzdeki aylarda değişecek deniyor. İnanılmaz sade bir hale getirilen masaüstü sitesi, gerçekten oldukça güzel görünüyor. Firmanın yıllardır devam ettirdiği ikonik yapıyı bir kenara bırakan tasarım, beyaz zemin üzerine kuruluyor ve büyük simgeler ile daha ferah bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Facebook
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook büyük bir dönüşüm geçiriyor

Görebileceğiniz üzere mobil taraftaki yeni sürüm de beyaz bir zemin üzerine kuruluyor. Bu tasarım dilini Messenger üzerinde uzun zamandır kullana firma, ikonik mavi rengi artık tasarım tarafında geride bırakıyor. Menülerin en üste yerleştirildiği yeni Facebook uygulaması, özellikle “gruplar” altyapısını ön plana çıkarıyor. “Yeni arkadaşlar ile tanış” bölümüyle yabancılarla olan sosyal etkileşiminizi artırmayı hedefleyen sürüm, genel olarak çok daha güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram’ın en yeni özelliği