reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS akıllı televizyon

Huawei’nin yepyeni ürünü için ortaya çıkan HongMeng OS detayı

Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei, biliyorsunuz yeni bir alana daha girmeye hazırlanıyor. İşte bu alan için bir HongMeng OS detayı ortaya çıktı.

Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli / modelleri uzun zamandır gündemde. Firma aktif olarak farklı boyutta televizyonlar geliştiriyor. İşte burada ortaya çıktığı kadarıyla bu ürünlerin merkezinde HongMeng OS yer alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği işletim sistemi olan HongMeng OS, yeni cihazları oldukça dikkat çekici hale getirecek gibi görünüyor. Şirketin çok uzun zamandır geliştirdiği bu işletim sistemi, biliyorsunuz akıllı telefonlara gelmiyor. Bu açıdan direkt olarak IoT ve bu tarz akıllı ürünler için hazırlanan sürüm, son dönemde en çok merak uyandıran yazılım detayları arasında bulunuyor. HongMeng OS’un resmi olarak Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılması bekleniyor. Heyecanın arttığı sürümün, günün birinde firmanın kendi cihazlarında kullandığı Android işletim sisteminin yerini alacağı da tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei akıllı televizyon hakkında neler biliyoruz?

55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen Huawei akıllı televizyon, bünyesinde iki adet kamera taşıyacak deniyor. Televizyonun bu kameralar ile artırılmış gerçeklik tarafına odaklanacağı tahmin ediliyor. Bu kameraların aynı zamanda canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Bulut temelli bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyonun 55 inç’lik modeli panelini BOE’den, 65 inç’lik modeli ise panelini Huaxing Optoelectronics firmasından alacak. Firmadan ayrıca en üstte 5G destekli bir akıllı televizyon da geliyor. Tam 8K çözünürlükte olacağını belirten modelin, 5G altyapısıyla yayınlar için kablo bağlantı gerekliliğini ortadan kaldıracağı ve 5G için Balong 5000 modem birimini kullanacağı söyleniyor

İlginizi Çekebilir

Firmanın merakla beklenen katlanabilir modeli Mate X