reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS

Huawei HongMeng OS hakkında çok iddialı performans açıklaması

Amerika ambargosu altında bulunan Huawei, biliyorsunuz HongMeng OS isimli kendi işletim sistemini geliştiriyor. İşte bu sistem, performansıyla ses getirecek gibi duruyor.

Huawei, Android lisansını kaybettiği için kendi işletim sistemine yöneldi. Bu noktada Türkiye’de dahi kaydı alınan HongMeng gündemde yer alıyor. Açık kaynak kodlu Android altyapısı üzerine kurulduğu iddia edilen HongMeng, akıllı telefonlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlere de destek veriyor. Geçen gün yapılan açıklamaya göre test için tam 1 milyon HongMeng yüklü cihaz hazırlayan firma, yeni işletim sistemiyle performans konusunda da dikkat çekecek bilgileri geliyor. Eğer kaynaklar doğruysa işletim sistemi Android’den yüzde 60 daha hızlı çalışıyor. Bu hızın kendini tam olarak nerede göstereceği bilinmiyor ve aslında çok da büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Çünkü sürümün ilk aşamada çok kapsamlı değil temel özellikler ile gelmesi bekleniyor. Artık resmi olarak ekim ayında çıkacağı gelen bilgiler arasında olan Huawei işletim sistemi, başta uygulama açısından her isteğe cevap veremeyecek de deniyor. Bu da “tüm android uygulamaları” çalıştıracak söylentilerini biraz gerçek dışı kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, işletim sistemi hakkında başka teklifler de alıyor

Kısa süre önce ortaya çıkan haberlere göre Rusya, Huawei’ye Android’den Aurora OS işletim sistemine geçme teklifinde bulunmuş. Direkt olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İletişim Bakanı Konstantin Noskov‘dan gelen teklif, ciddi ciddi masada bulunuyor. Rusya ile 5G konusunda dev bir altyapı anlaşması yapan Huawei, Aurora OS konusunda denemeler yapıyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi