reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things 3. sezon öncesi duyurulan mobil oyun

Upside Down’u mahallenize getiren Stranger Things mobil oyunu

Favori Netflix dizilerinden Stranger Things 3. sezon için geri sayımı başlatmışken dizinin hayli ilginç mobil oyunu da ortaya çıktı.

Netflix kütüphanesi 4 Temmuz’da güncellenerek Stranger Things 3. sezon bölümlerini bizlerle buluşturacak. Ancak şu ara oyun gündeminin hayli hareketli olduğu günlerde bu popüler seri de sadece yeni sezonuyla kendinden bahsettirmiyor. Bir süredir yeni bir oyununun gelmesini geklediğimiz Stranger Things’in Telltale ile hüzünlü biten macerası yüzünü mobil tarafa dönmüş gibi görünüyor. Next Games tarafından geliştirilen yeni mobil oyun dizi ile aynı isimde karşımıza çıkıyor. Mobil oyunun dikkat çeken yanı ise halihazırda çok popüler olan bir mobil oyundan aldığı “ilham”.

Netflix iş birliğinde stranger things oyunu

Stranger Things 3. sezon öncesi ortaya çıkan Pokemon GO benzeri mobil oyun

Oyun bu kez bizi Hawkins’in gizemli sokaklarına götürmüyor. Aksine Hawkins’i doğrudan bize getiriyor. “Konum bazlı bulmaca RPG’si” olarak tanımlanan oyun için “Oyuncular Upside Down’da etrafta dolaşıp, diğer hayranlarla beraber, kötülükle savaşabilecek.” deniliyor. Next Games, Google Haritalar’dan aldığı veri ile oyunculara keşfedecek gerçek bir alan sunuyor. Bu da elbette akıllara hemen Pokemon GO‘yu getiriyor. Niantic’in geliştirdiği Pokemon GO’da da dışarıda dolaşırken yeni Pokemon’lar yakalayabiliyor ve diğer oyuncularla beraber etkinliklere katılabiliyorsunuz. Hayli başarılı olan Pokemon GO sonrası Niantic’in çok yakında benzer bir Harry Potter oyununu da tüm oyuncular için indirmeye sunacağını hatırlatalım.

Stranger Things’in mobil oyunu iOS ve Android cihazlarda oynanabilecek. Henüz oyun içi herhangi bir görsel paylaşılmazken detaylarının da netleşmediğini belirtelim. Ancak Pokemon GO’da olduğu gibi oyuncuları bir araya getirecek özel etkinlikler, görevler ve ödüllerin bu oyunda da bulunacağına inanıyoruz. Oyunun çıkışı ise ne yazık ki 4 Temmuz’daki Stranger Things 3. sezon yayınına yetişmiyor. Oyunun tam tarihi paylaşılmazken, 2020‘de oyuncularla buluşacağı müjdelenen detaylar arasında. Dizinin ilk iki sezonuna Netflix kütüphanesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

4 Temmuz’da yayınlanacak olan 3. sezonun fragmanı