reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things 4. sezon

Stranger Things 4. sezon kapılarını aralayan ilk ipucu

Netflix dizisi Stranger Things 4. sezon için senaryo çalışmaları devam ederken dizinin yazarları popüler bir Twitter akımına kapılarak ipucu paylaşıyor.

Netflix kütüphanesinin sabırsızlıkla beklenen bir diğer yapımı Stranger Things 4. sezon. 3. sezonun ardından havada kalan sorular, hayranların teorileri ve olasılıklarla beraber sabırsızlık en üst noktada seyrediyor. Dizinin yazarları ise Lucifer yazarlarından ilham alarak bir Twitter oyununa başlamış gibi görünüyor. Serinin takipçilerinin yakından bildiği üzere Lucifer 5. sezon için dizinin yazarları her bir bölüme özel isim tahmin oyunu başlatmıştı. Stranger Things’de durum tam olarak öyle olmuyor ancak yazarlar Video Store Fridays konseptiyle, diziyle ilişkili olan filmleri açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stranger Things 4. sezon ilhamının alındığı yapımlar

Bildiğiniz gibi dizi 80’lerin-90’ların ikonik yapımlarından besleniyor. Yazarların resmi Twitter hesabından paylaşılan tweet’te şu sözler kaydedilmiş: “Video Store Fridays etkinliğini tanıtıyoruz. Her cuma yazarların hafta boyunca konuştuğu 5 filmi listeleyeceğiz. Tüm bu filmler dördüncü sezonla bir şekilde ilişkili. Hazır mısınız?” Üçüncü sezonda Rusların da işin içine dahil olmasıyla iyiden iyiye karışan sezon için verilen ilk liste ise şu şekilde: The Peanut Butter Solution, The Fisher King, Bill and Ted’s Bogus Journey, You’ve Got Mail, Ordinary People. Arada hem karanlık hem de eğlenceli yapımların yer aldığı ilk liste düşündürücü. Şimdilik sezonun tonunu çıkarmak pek mümkün görünmüyor. Önümüzdeki cumalarda yapılacak açıklamalarla beraber daha fazla film referansıyla Stranger Things 4. sezon için aşağı yukarı bir tahminde bulunabiliriz belki kim bilir…

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı