reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg Jesko Cherry Red Edition

Performans kokteyline biraz renk katma vakti; Koenigsegg Jesko Cherry Red Edition

Resmi tanıtım etkinliğinin ardından ilk özel versiyon niteliği taşıyan Koenigsegg Jesko Cherry Red Edition, siyah ve kırmızının güzel uyumundan besleniyor.

Koenigsegg Agera, üretim hayatı boyunca kendinen sonra gelen RS versiyonuyla birlike pek çok farklı projenin merkezindeydi. Sadece bir adet üretilen ve üzerinde altın kaplamalar bulunan Gryphon ile bunu ciddi oranda farklı bir noktaya taşıyan model artık yerini başka bir canavara bırakmış durumda. Geçtiğimiz mart ayı içerisinde tanıtımı yapılan ve kendisine Jesko adıyla seslendiğimiz otomobille birlikte tıpkı Regera’da olduğu gibi tasarım konusunda oldukça farklı bir tarafa yönlenilmiş bir yapı bizleri karşıladı. Marka tarafından üretilmiş en güçlü sekiz silindir makineyi taşımasıyla da tarihe geçen bu önemli otomobil için de artık özel dokunuşlu versiyonları konuşabilecek zamanlara geldik. Koenigsegg Jesko Cherry Red Edition adıyla kendisinden bahsedeceğimiz bu “tatlı” güzellikten toplamda sadece 40 adet üretilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koenigsegg Jesko Cherry Red Edition renk karakteriyle fark yaratacak

Cherry Red Edition ile ilgili paylaşılan dış tasarım odaklı detaylarda, adından da anlayabileceğimiz gibi kırmızı renk ön plana çıkıyor. Tamamı karbon fiber olan siyah detaylarla gayet güzel bir uyum sergileyen bu renk paletiyle birlikte, istenilen görüntünün ortaya çıktığına hiç şüphe yok. Kokpitle ilgili herhangi bir görüntü olmasa da, siyah-kırmızı birlikteliğinin bu bölümde de birliktelik sergileyeceğini düşünüyoruz. İşin performans kısmında ise herhangi bir değişiklik yer almıyor. Bu da 5.0 litrelik V8 motorun maksimumda 1.600 PS’e kadar güç ve 1.500 Nm tork üretebildiği vee aracın maksimumda 482 km/s hıza erişebildiği anlamını devam ettiriyor. Teknik olarak bu sınıf için fazlasıyla önemli olan ağırlık konusunda otomobilin 1.320 kilogram gibi muhteşem bir değere sahip olduğunu da altını çizerek belirtmek gerekiyor. Bugün pek çok B ve C sınıfı otomobillerin bile bu değerin üzerinde ağırlığa sahip olduğunu biliyoruz. Jesko Cherry Red Edition vergileriyle birlikte yurt dışında 2,8 milyon dolara alıcı bulacak.

İlginizi çekebilir

Regera çarpışma testi