reklamı kapat

POPÜLER

edelkrone ORTAK
edelkrone ORTAK
edelkrone ORTAK

Türk şirket Edelkrone’dan ses getiren proje: ORTAK

13 Haziran 2019

Hazırladığı üst düzey kamera ekipmanları ile tanınan dünyaca ünlü Türk şirket Edelkrone, yine ses getiren bir proje ile karşımızda bulunuyor.

Kadir Köymen’in başında olduğu Ankara merkezli Edelkrone, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en yenilikçi firmaları arasında yer alıyor. İnovasyona büyük önem veren ve sürekli olarak geleceği hayal eden firma, bu sefer ORTAK ile gündeme geldi. ORTAK, isminden de anlaşılabileceği üzere “ortaklaşa üretime” dayanan bir model. Burada bir ürün gamı oluşturacağını belirten firma, şimdilik kullanıcılara FlexTilt Head 2 kamera bağlantı aparatını sunuyor. Normalde 150 dolar olan bu hareket kabiliyeti çok yüksek ürün, ORTAK projesi altında 30 dolara elde edilebiliyor. Peki bu tam olarak nasıl oluyor? Edelkrone, bu yeni altyapıda size sadece çok önemli alüminyum parçaları (Görsel üstte) satıyor. FlexTilt Head 2’nin gövdesi ise yine firma tarafından sağlanan 3D dosyası kullanılarak kişiler tarafından üç boyutlu yazıcıyla basılıyor. Yani ürünün yarısını siz, yarısını da Edelkrone‘un kendisi hazırlıyor. Herkes üç boyutlu yazıcıya sahip değil ancak artık 3D baskıyı çok ucuza yapan yerler bulunuyor. Bu sayede maliyetleri ciddi şekilde düşüren firma, sürece kullanıcıları da katarak gerçekten önemli ve yenilikçi bir adım atıyor.

edelkrone ORTAK
edelkrone ORTAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Edelkrone imzalı ORTAK modeli gerçekten ilginç görünüyor

Hazırlanan ürünlerin montajını kolaylaştırmak için videolar da hazırlayacağını belirten firma, bu ortaklaşa üretim süreciyle kişilere özelleştirme şansı da veriyor. Örneğin FlexTilt Head 2 istenilen renkte basılabiliyor. Firmanın proje kapsamında sunduğu ilk ürüne direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Video

Proje hakkında hazırlanan detaylı video