reklamı kapat

POPÜLER

Edelkrone Vision Module

Yerli firmadan iddialı video sistemi: Edelkrone Vision Module [Video]

Ankara merkezli yerli firmalardan Edelkrone, bu sefer video profesyonellerine özel çok iddialı Vision Module ile ses getirmeyi başardı.

Türkiye’nin özellikle dış pazarlara odaklanan kamera / video aksesuarları ile ünlü ismi Edelkrone, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda gelen firmanın yeni ürünü Vision Module, HeadPLUS v2 ya da HeadPLUS v2 PRO üzerine takılabilen akıllı bir hareket kontrol sistemi. Bu kontrol sisteminin en önemli özelliği, HeadPLUS v2 ve HeadPLUS v2 PRO’ya tek tuşla anlık yüz takip özelliği getiriyor olması. Bu sayede ürün kamerayı devamlı olarak belirlenen kişinin yüzünde tutabiliyor.

Tek başına çekim yapanlar için harika olan çünkü ayrı bir kamera operatörüne olan ihtiyacı bitiren ürüne, toplam üç farklı yüz tanımlanabiliyor. Bu yüzlerin yerini bilen sistem, tek tuşla kişiler arasında odak / kadraj geçişi sağlayabiliyor. Model yüz yanında etkili bir obje takibi de gerçekleştirebiliyor. Burada takip edilmek istenen objenin mobil uygulama üzerinde seçilmesi yeterli oluyor ve Edelkrone tarafından gösterilen örnekler bu konuda gerçekten çok iyi duruyor.

Akıllı telefonlara ya da tabletlere kamera üzerinden kablosuz görüntü aktarabilen Vision Module, video profesyonellerinin dikkatini fazlasıyla çekmeyi başarmış durumda. Tüm yapabildiklerini yukarıdaki resmi videoda görebileceğiniz Edelkrone Vision Module için satış sayfası burada yer alıyor. Bu sayfada şimdilik ürün için açık bir fiyat etiketi verilmiyor. Ancak fiyatın ucuz olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın