reklamı kapat

POPÜLER

SliderPLUS X
SliderPLUS X
SliderPLUS X

Türk şirketten dünyanın en akıllı ve taşınabilir 4 eksenli hareket sistemi [Video]

Türk şirketi Edelkrone, video çekimi yapan kullanıcılara yönelik geliştirdiği hareket kontrol sistemini duyurdu. Dünyanın en akıllı ve taşınabilir 4 eksenli hareket sistemi olarak lanse edilen sistem SliderPLUS X & Motion Kit adını taşıyor. Kameralarla birlikte hareket eden SliderPLUS X rayları bu sayede, benzer ürünler ile karşılaştırıldığında yatay ve dikey eksende uzunluğunun iki katı kamera hareketi sağlıyor.

Daha fazla taşınabilirlik için kısa raylar takılabilen SliderPLUS X’in kısa raylar kullanıldığında tripod üzerinde kamera hareketi 50 cm, taşıma kapasitesi ise 14 kilograma kadar. Uzun raylar tercih edildiğinde ise sırasıyla 90 cm ve 10 kilograma kadar. SliderPLUS X’in iki ray boyutuyla birlikte geldiğini de belirtelim. Her biri ayak kullanılan yüzeye göre veya kolay taşıma için, bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Manyetik tutucular sayesinde dilediğiniz zaman vakit kaybetmeden kayış değişimi yapmak da mümkün. Tripod üzerine de yerleştirilen SliderPLUS X’in gövdesinin CNC’de işlenmiş alümiyum malzeme yer alıyor. Çizik direnci için çift kaplamalı korumanın kullanıldığı SliderPLUS X’in kısa raylar kullanıldığındaki ağırlığı 1,55 kilogram, uzun raylar kullanıldığındaki ağırlığı ise 1,84 kilogram.

SliderPLUS X
SliderPLUS X

Motion Kit ise kendini programlayabilme özelliğine destek veriyor. Diğer benzer sistemlerde her bir motor (eksen) ayrıca programlanmalıdır ve bu durum uzun süren keyframe ve curve ayarları yapmaya sebebiyet veriyor. Değişiklik yapmak istenildiğinde ise sil baştan başlamak gerekebiliyor. Motion Kit diğer sistemlerin aksine tüm bunları kolayca hallediyor. Kamera hareketlerini öğrenebilen Motion Kit, tüm kamera hareketlerini (pan & tilt dahil) kaydediyor ve sonrasında tekrarlıyor. Alternatif olarak tek bir dokunuşla kamera hareketlerine, giriş & çıkış noktaları belirleyebiliyor, anında hız ve ivme değişikliği yapıp dilediğiniz yöne doğru çalıştırabilmek mümkün. Blueooth üzerinden mobil cihazlarla uyumlu şekilde çalışan SliderPLUS X & Motion Kit’in fiyatı ise uygun değil.Önümüzdeki ay sevkiyatı başlayacak SliderPLUS X, 3.699 TL‘den, Motion Kit ise 9.999 TL‘den satışa sunulacak. SliderPLUS X & Motion Kit’i buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

VİDEO