reklamı kapat

POPÜLER

İnternette gezinirken yanlış linklere tıklamak tarih oluyor [Video]

2017 yılında olmamıza rağmen ve internet hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuşken halen sorunsuz bir internet deneyimi yaşayamıyoruz. İnternet hızları ne kadar yüksek olursa olsun akıcı bir internet deneyiminden mahrum kalıyoruz. Google Chrome’a gelen yeni güncellemeyle birlikte uzun yıllardır canımızı sıkan bir sorun nihayet tarih oluyor.

Henüz yeni açtığımız bir internet sayfasındaki linke tıklamak isterken yanlışlıkla bambaşka bir linke tıklama durumu eminim hepimizin başına gelmiştir. İnternet sayfalarındaki görseller ve yazılar birer birer ekrana yansırken sayfa bir aşağı, bir yukarı hareket ediyor ve bu da hızlıca farklı bir sayfaya ulaşmayı çok zor bir hale getiriyor. Yazılar hızlıca yüklenirken görsellerin daha uzun sürede yüklenmesi nedeniyle sayfa kendisini ayarlamak için böyle bir durum ortaya çıkıyor fakat bu olay kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkiliyor.

Google Chrome’un yeni sürümünde bu soruna çözüm getiriliyor. Sayfa açıldığı anda görüntülenen kısım sabit tutuluyor ve üst ya da alta yeni görseller gelse bile sayfada atlamalar yaşanmıyor. Google sayfa başına en az 3 atlamanın bu yeni sistem sayesinde engellendiğini belirtiyor. Uzun süredir test aşamasında olan özellik, Google Chrome’un 56. sürümü ile birlikte herkesin kullanımına sunulmuş oluyor. Söz konusu özelliğin çalışmasını gösteren videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR