reklamı kapat

POPÜLER

Chrome’un iOS versiyonu Safari’ye benzer bir özelliğe kavuşuyor

En fazla tercih edilen internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome mobil uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. iOS cihazlarda kullanıma sunulan bu yeni versiyon Safari‘ye benzer bir özelliği kullanıma sunuyor. Google böylece geç kaldığı bir adımı sonunda atmış oluyor.

Google Chrome son zamanlardan adından olumlu gelişmelerle söz ettiriyor. Yakın zamanda çıkan haberlere hızlıca göz attığımızda bu internet tarayıcısının Google Daydream desteği vermeye başladığını görüyoruz. Bu gelişmenin hemen ardından Google Chrome’un yeni güncellemesiyle pil tüketimini önemli ölçüde azalttığı ortaya çıktı. Böylece kullanıcıların şikayetçi olduğu ciddi bir problem de ortadan kaldırılmış oldu. Son olarak Chrome direkt olarak Safari ile rekabetine odaklanıyor. iOS kullanıcılarına kendisini tercih etmesi için yeni bir sebep daha veriyor. Android cihazlarda uzun zamandır yer alan çevrim dışı okuma özelliği sonunda iOS’a da geliyor.

iPhone veya iPad gibi ürünleri tercih edenler Safari sayesinde zaten bu seçeneğe sahipti. Bu sebeple Google Chrome yeni güncellemesiyle birlikte geç kalınmış bir adım atmış oluyor. Version 57 isimli güncellemenin ardından Google Chrome menüleri arasında “okuma listesi” özelliği beliriyor. “Sonra oku” şeklinde işaretlenen internet sayfaları bu listede beliriyor. Böylece internet bağlantısının olmadığı zamanlarda da arzu edilen içeriklere ulaşmak kolaylaşıyor.

YORUMLAR