reklamı kapat

POPÜLER

Tüm tasarım detaylarıyla Infiniti’nin geleceği QX80 Monograph’a yakından bakın [Galeri]

12 Nisan 2017

Infiniti’nin karakteristik çizgilerini yepyeni bir formla buluşturan QX80 Monograph, geçtiğimiz hafta içerisindeki ilk detaylarının ardından tüm detaylarıyla karşımızda.

Infini’nin geçtiğimiz günlerde ilk görselini paylaştığı konsept SUV modeli QX80 Monograph, New York Otomobil Fuarı‘ındaki buluşma öncesi tüm detaylarıyla karşımızda. Markanın Japonya’da yer alan tasarım markası Atsugi tarafından geliştirildiği açıklanan konsept karakteristik Infiniti yapısının fütüristik hatlarla perçinlendiği bir model olarak kabul ediliyor. Infiniti, QX80 Monograph’ın detaylı görsellerinin yanı sıra boyutları hakkında da detayları vermekten kaçınmadı. Modelle ilgili verilen ebatsal değerlere baktığımız zaman yaklaşık beş metrelik bir uzunluk, iki metrelik yükseklik ve iki metrelik genişlik yapısıyla devasa değerlerle karşılaşıyoruz.


QX80 Monograph bu değerleriyle Infiniti’nin yeni nesil tasarım diline sahip en büyük model olma özelliğini de beraberinde getiriyor.


Boyutları gibi 24 inç büyüklüğünde devasa krom jant seçeneğine sahip olan modelin ön tarafında olduğu gibi adeta ses seviyesini andıran yapıda LED ışıklandırma grubuna yer veriliyor. Infiniti’nin “asfaltın özel jeti” olarak tanımladığı premium segment SUV modeliyle ilgili açıklamalarda bulunan markanın tasarım şefi Alfonso Albaisa; “QX80 Monograph Infiniti’nin artık bir imza haline gelmiş tasarım tamamen farklı bir boyuta bürünmüş hali. Aracın yapısını oluştururken Michelangelo’dan da esinlendik. Tasarımcılarımız Infiniti karakterini etkileyici şekilde yansıtmaya devam edecek.” diyerek önümüzdeki süreçte üretime hazır versiyonlarda bu ve bunun gibi etkileyici yapıların olabileceğinin sinyalini verdi.

YORUMLAR