reklamı kapat

POPÜLER

Infiniti’den Range Rover’a göz dağı: QX80 Monograph

09 Nisan 2017

İlk resmi detayları ortaya çıkan konsept SUV Infiniti QX80 Monograph, geleceğin en iddialı premium segment modellerinden olmaya aday.

Otomobil dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda irili ufaklı neredeyse tüm üreticilerin yeni ve konsept modellerinin tatlı çekişmesine tanık olduk. Cenevre’nin ardından üreticiler için bir diğer önemli organizasyon olan New York Otomobil Fuarı için geri sayım devam ederken üreticiler de Cenevre’nin ardından New York’a sakladığı kartlarını yavaş yavaş masaya sunmaya başlıyor. Organizasyonda kullanıcıların karşısına çıkacak markalardan bir tanesi olan Infiniti de resmi tanıtım öncesi fuara getireceği SUV konsepti QX80 Monograph‘ın detaylarını gösteren ilk resmi görselle karşımıza çıktı.

Markanın Land-Range Rover başta olmak üzere amiral gemisi SUV ligindeki rakiplere karşsı gelecekte sunmayı planladığı gerek model gerekse tasarım dili bazındaki detayları barındıran QX80 Monograph ilk görselde sadece ön yüzüyle karşımıza çıktı. Infini’nin Japonya’da yer alan tasarım markası Atsugi tarafından geliştirilen QX80 Monograph’ın seri üretime hazır versiyonda da büyük oranda bu hatları korunur şekilde olacağı ifade ediliyor. Oldukça doygun ve özgün bir yapıya sahip olduğunu gördüğümüz model, LED teknolojisine sahip gündüz farı tasarımı ve markanın ikonik ızgara tasarımının yeni yapısıyla da Infiniti’nin önümüzdeki süreçte nasıl bir yapıyla karşımıza çıkacağının ilk sinyallerini barındırıyor. QX80 Monograph ile ilgili tüm detaylar 11 Nisan’da kapılarını açacak olan organizasyonda karşımızda olacak.

YORUMLAR