reklamı kapat

POPÜLER

Infiniti QX Inspiration Concept
Infiniti QX Inspiration Concept
Infiniti QX Inspiration Concept
Infiniti QX Inspiration Concept

Infiniti elektrikli otomobil dünyasına SUV konseptiyle katılıyor

Japon otomobil üreticisi Infiniti, Detroit’te premium elektrikli SUV konseptini tanıttı. Infiniti QX Inspiration adını taşıyan araç, orta ölçekli bir SUV konsepti olarak karşımıza çıkıyor.

Markanın ilk tamamen elektrikli aracı olma özelliğini taşıyan QX Inspiration, eski BMW tasarım şefi (şu anda Infiniti tasarım müdürü) Karim Habib’in imzasını taşıyor. Cesur olduğu kadar lüks tasarım detaylarıyla da bizi kendine hayran bırakan otomobil, coupe şeklindeki arka ucu ve tavan çizgisiyle dikkat çekiyor. Kaslı görünümüyle sportif bir çizgi sunan araçta 22 inç boyutunda lastikler bulunuyor. Ön tarafta, ızgara eksikliği, markanın ismini koyu harflerle yazmasına izin veriyor. QX Inspiration’ın yaklaşık 4,6 metre uzunluğunda olduğunu söyleyelim. Yaklaşık 1,6 metre yüksekliğinde olan araç bir SUV için düşük kalıyor. Dış tasarımdaki Japon DNA’sını iç mekan tasarımında da görüyoruz. QX Inspiration konseptinin içinde geleneksel teknikler ve ince bir Japon duygusallığından ilham alan materyaller yer alıyor.

Geniş bir gösterge panelinin yer aldığı aracın direksiyon simidinde de geniş bir ekran karşımıza çıkıyor. Tavan, Japon kırmızı sedir ağacıyla döşenirken, tabanın kendisi ise beyaz süet malzemeyle kaplı. Infiniti QX Inspiration konsepti bir araç olduğu için şu an için üretime girmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Infiniti başkanı Christian Meunier konu hakkında şunları söyledi;

”QX Inspiration, yeni nesil Infiniti otomobillerinin başlangıcına işaret ediyor ve markanın ilk elektrikli aracı için doğrudan bir plan oluşturuyor. Infiniti’nin Japon DNA’sından ilham alan yeni ve özel bir elektrikli araç mimarisine dayanan SUV konsepti, yüksek performans, ultra düşük emisyon ve toplam çeşitlilik güvencesi sunacak bir ürün portföyünü ön plana çıkardı” dedi.

İlginizi çekebilir

Yeni Toyota Supra’nın motor sesine kulak verin