reklamı kapat

POPÜLER

Infiniti

Infiniti’den yeni elektrikli tek koltuklu konsept: Prototype 10

Infiniti, yeni elektrikli otomobilini tanıtmak için gün sayıyor. Şirket, elektrikli, tek koltuklu ve üstü açık kokpitli yeni konsept modeli Prototype 10’u 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance’da tanıtacak.

2021 yılından itibaren tamamen elektrikli modellere geçiş yapacağını duyuran Infiniti için bu konsept büyük önem taşıyor. Dikkat çekici tasarıma sahip bu yeni konsept, Infiniti’nin, vaat ettiği heyecan verici performansı ve sürüş keyfini elektrikli güç aktarma sistemleriyle sunma hedefini gösteriyor. Klasik tek koltuklu yarış otomobillerini temel alan Prototype 10, sade çizgilere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Infiniti’den konu hakkında açıklama

Infiniti Tasarım Direktörü Karim Habib, yeni konsept hakkında; “Infiniti Prototype 10, yüksek güçlü tek koltuklu yarış otomobillerinden esinlenerek tasarlandı. Bildiğiniz üzere tüm zamanların en yaratıcı otomobil tasarımları yarış otomobilleri üzerinden geliştirildi. Yeni konseptimiz, elektrikli bir geleceğin bize neler sunacağına dair detayları veriyor. Geçmişten gelen yüksek sürüş keyfi ile teknolojinin bir araya gelmesiyle otomobil benzersiz bir karaktere sahip.” dedi.

İlginizi çekebilir

Infiniti Q Inspiration tanıtım filmi