reklamı kapat

POPÜLER

Infiniti_Qs_Inspiration
Infiniti_Qs_Inspiration
Infiniti_Qs_Inspiration
Infiniti_Qs_Inspiration

Şangay’ın yıldızı Infiniti Qs Inspiration ve öne çıkan özellikleri

Infiniti’nin elektrikli otomobil dünyası için geliştirdiği yepyeni spor sedan konsepti Qs Inspiration, Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Infiniti Qs Inspiration gelecekten fırlamış gibi görünen tasarımıyla dikkat çekiyor.

Markanın ilk tamamen elektrikli aracı olma özelliğini taşıyan QX Inspiration, eski BMW tasarım şefi (şu anda Infiniti tasarım müdürü) Karim Habib’in imzasını taşıyor. Cesur olduğu kadar lüks tasarım detaylarıyla da bizi kendine hayran bırakan otomobil, coupe şeklindeki arka ucu ve tavan çizgisiyle dikkat çekiyor.

Qs Inspiration, spor sedan formatına yeni bir bakış açısı sunuyor. Tanıtılan bu konsept markanın yakın gelecekte sunacağı tasarım çizgisine ve e-POWER güç ünitelerine dair de ipuçları veriyor. Konsept modelde kullanılan esnek mimari, yüksek performanslı elektrikli güç aktarma organlarına ev sahipliği yapıyor. Infiniti tasarımcıları yeni dış mekan oranlarını denemek, geniş bir iç mekan yaratmak için geleneksel üç kutudan oluşan sedan tasarımını yeniden yorumladı.

Japon DNA’sı üzerine hazırlanan Qs Inspiration, INFINITI’nin elektrikli otomobillerinde kullanacağı yeni tasarım dilini de gösteriyor. Sanattan ve modern mimariden esinlenen tasarım, Japon uzaysal ‘Ma’ kavramını benimsiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japon ruhu

Qs Inspiration’ın kabininde kullanılan tasarımda Japon tasarım anlayışının etkisi kendisini belli ediyor. Sürücü merkezli kokpitte dağınıklıktan uzak bir tasarım kullanılmış. Kokpitte kullanılan renkler, formlar ve malzemeler aracın performans potansiyelini görsel olarak ifade ediyor. Bağımsız koltuklar, kullanılan renk paleti ve cömert iç mekan sayesinde yolculara rahat bir ortam sunuluyor.

İlginizi çekebilir

2019 Lexus ES, video destekli ipuçlarıyla karşımızda