reklamı kapat

POPÜLER

Keanu Reeves John Wick 3

Keanu Reeves’i 11 yıl kara listeye sokan film teklifi

Sinemanın en çok sevilen oyuncuları arasında yer alan Keanu Reeves, reddettiği bir rol yüzünden kara listeye alındığını açıkladı.

Advertisement

John Wick 3 filmi ile 17 Mayıs’ta bir kez daha vizyonda boy göstermeye hazırlanan Keanu Reeves, GQ‘ya verdiği son röportajda ilginç bir bilgiyi hayranlarıyla paylaşıyor. “Film hapishanesine” atıldığını belirten Reeves, geçmişte Fox tarafından kara listeye alınan oyuncular arasında yer aldığını açıkladı. Ancak bu olayı tam olarak aktarmadan önce 1994’e küçük bir ziyaret yapmamız gerekiyor. Reeves’i Hollywood’un en dikkat çekici isimlerinden biri yapan Speed filmine gidiyoruz. Fox’un bu yapımı 30 milyon dolarlık bütçesine rağmen 350 milyon dolarlık dev bir gişe başarısı elde edince işler hararetleniyor. Film ses düzenlemesi alanında iki Oscar kazanırken, Fox ise hızla ikinci filmin hazırlıklarına başlamış. Ancak işler firmanın istediği gibi gitmemiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolü reddedince gelen 11 yıllık “mahkumiyet”

Reeves’e Speed 2: Cruise Control filmi için teklif götüren Fox, ünlü aktörü ikna etmeyi başaramamış. O dönemlerde bölgedeki bir tiyatroda Shakespeare’in Hamlet’inde Winnipeg rolünü canlandıran Reeves’in Speed 2’yi reddetmesi başta Fox olmak üzere sektördeki herkesi şaşırtmış. Fox ise Reeves’i kara listeye almış. Bu kara liste süreci ise 11 yıl sürebilmiş.

Reeves, Fox’la bir daha 2008’deki “The Day the Earth Stood Still” filmine kadar çalışmadığını belirtiyor. Ancak film gişede bekleneni ne yazık ki verememiş. 233 milyon dolarlık gişe Fox için şaşırtıcı olmuş olmalı…

Reeves’in kariyer konusunda ise bir sıkıntısı yok. 17 Mayıs’ta vizyona girecek olan John Wick 3 filminde Halle Berry ile boy gösterecek olan Reeves’in yeni filminin gişede başarılı olması bekleniyor. Tabii bu yılın başında vizyona giren Replicas filmi hiç yaşanmamış gibi yapmaya devam ediyoruz…

İlginizi çekebilir

John Wick 3 fragmanı