reklamı kapat

POPÜLER

uçak

Uçak yolculuğundaki internete dudak uçuklatan fatura

Günümüzde internet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Sokakta, evde, ofiste ve hatta uçakta bile internet kullanıyoruz. Son yıllarda uçaklarda internet kullanımının arttığını görüyoruz. Yurt dışında uçakta internet kullanımıyla ilgili ilginç bir gelişme ortaya çıktı. Uçakta internet kullanan bir kişini zevki pahalıya patladı. Belçika’dan Dubai’ye uçak seyahatinde yol boyunca kablosuz internet kullanan yolcuya 5 bin 463 euro telefon faturası geldi.

Valonya bölgesinden bir blog yazarı, Brüksel’den Dubai’ye uçuşu sırasında yol boyunca kablosuz internet kullandı. Telefon operatörünün uçuşta internet hizmeti olmadığı, bu nedenle yolcunun uçak şirketince yüksek fiyatlı uydudan internet bağlantısına aktarıldığı belirtiliyor. Telefon operatörü yetkilisi, normal durumlarda internet kullanımının 60 Euro’yu geçtiğinde uyarı mesajı gönderildiğini ve kullanımın otomatik olarak bloke edildiğini ifade etti. Yetkili dudak uçuklatan fatura gelen kişinin bu seçeneği kaldırdığını dile getirdi.

Fatura karşısında “şaşkınlığa” uğradığını belirten kullanıcı ise kendisine uyarı mesajının uçuş sonlandığında geldiğini iddia etti. Belçika’dan Dubai’ye uçuşlar sezona göre 500 ila 1.000 Euro arasında değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müşteri dudak uçuklatan faturayı ödeyecek mi?

Telefon operatörü, ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını, uçak biletinden çok daha pahalıya gelen telefon faturası için kullanıcıyı uyaracaklarını ve çözüm yolu bulmaya çalışacaklarını açıkladı.

İlginizi çekebilir

Bir uçak ile drone çarpışırsa ne olur?