reklamı kapat

POPÜLER

THY uçuşlarında kablosuz internet erişimini TTNET sağlayacak

Türk Hava Yolları ve TTNET arasında bugün imzalanan anlaşma neticesinde artık uluslararası uçuşlarda internet erişimi TTNET WiFi Fly ile sağlanacak. Gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde Türk Hava Yolları filosunun internet erişimi bulunan uçaklarındaki mevcut Wi-Fi hizmetinin internet servis sağlayıcısı ve Türk Hava Yolları’nın yeni marka ortağı TTNET oldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde düzenlenen törende, uluslararası uçuşlarda kullanılan kablosuz internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan Wi-Fi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. Ayrıca THY’nin Boeing ve Airbus’tan teslim alacağı yeni geniş gövdeli uçaklarla birlikte, 2017 yılı sonunda toplamda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNET WiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor.

İnternet altyapısı olan uçaklarda sunulan Wi-Fi hizmetinin bundan böyle TTNET tarafından sağlanmasının yanı sıra, geniş kapsamlı bir marka ortaklığını da içeren anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları’nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak. Bir süredir ücretsiz şekilde test edilen altyapı, anlaşma sonrası belirlenen bir tarife üzerinden ücretlendirilecek. Konu hakkında açıklama yapan TTNET Genel Müdürü Kaya, TTNET WiFi Fly için saatlik ve 24 saatlik olmak üzere iki tip tarife planladıklarını bildirdi. Buna göre saatlik kullanım hizmetine 9,99 dolardan, 24 saatlik kullanıma ise 14,99 dolardan erişilebilecek.