reklamı kapat

POPÜLER

kablosuz kulaklık adaptörü

Kablosuz kulaklık modellerini her cihaza bağlayan adaptör [Video]

En çok direnen akıllı telefon üreticilerin dahi kulaklık girişine veda ettiği günümüzde kablosuz kulaklık modelleri artık hayatın bir parçası haline geldi. Peki ama kablolu bağlantı gerektiği durumlarda ne yapmalı?

Akıllı telefonlarda 3,5 mm’lik kulaklık girişine artık yavaş yavaş tamamen veda ettiğimiz günlerde üreticiler kendi kablosuz kulaklık modelleriyle pazardaki payını büyütmeye çalışıyor. Modeller de kendini giderek geliştiriyor. Sony, Huawei gibi firmaların aktif gürültü önleyicili kablosuz kulaklıklarının yanı sıra Apple da iPhone’lar için aynı özelliğe sahip yeni modeli AirPods Pro’yu nihayet satışa çıkardı. Bu alanda deneyimli kulaklık firmalarının da etkileyici modelleri peşi sıra çıkarması kullanıcıların ilgisini bu yöne çekmekte hayli başarılı. Ancak öyle anlar oluyor ki bu hem taşıması kolay hem de deneyimi rahat kulaklıklar kullanılamaz hale geliyor. Örneğin uçak seyahatlerinde… Neyse ki uçak ve benzeri alanlarda kablosuz kulaklığınızı kullanmanın da bir yolu var. Twelve South böyle durumlar için geliştirdiği adaptörü AirFly Pro ile problemi kökünden çözüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
kablosuz kulaklık adaptörü
kablosuz kulaklık adaptörü

Sık seyahat edenlere kablosuz kulaklık adaptörü

AirFly Pro temelde bir kablosuz kulaklık adaptörü. Çalışma sistemi ise çok basit. Bluetooth bağlantısı sunmayan ancak 3,5 mm’lik kulaklık girişi bulunan cihazlarınıza takabileceğiniz bu adaptör sayesinde kablosuz kulaklığınızla cihazınıza bağlanabiliyorsunuz. Çok şık görünmüyor belki ancak sorunu bir çırpıda çözme konusunda hayli başarılı oluyor. Özellikle uçak seyahatleri için tasarlanan bu adaptör sayesinde uçaktaki eğlence sistemini kendi kulaklığınızla deneyimleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde spor salonunda da kablosuz kulaklığınızı cihazlarla kullanabiliyorsunuz. İki kulaklığa kadar bağlantı destekleyen AirFly Pro, 16 saatin üzerinde de kullanım süresi sağlıyor. Aynı zamanda aracınıza da bağlayabileceğiniz model, örneğin bir araç kiraladığınızda müzik açmak için telefonunuzu araçla eşleştirme derdinden de kurtarıyor. iPhone’dan müzik aktarımı sağlayan model daha pratik bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bu mini adaptör yurt dışında 55 dolar fiyat etiketiyle satışta.