reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi için hayranları sevindirecek önemli karar

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi daha çekimlere dahi başlamadı ancak dizi için ilk müjde geldi. Amazon iddiasını ortaya seriyor.

Yüzüklerin Efendisi ile ilgili herhangi bir proje yapıp “iddialı” olmamak çok zor. Ancak Amazon’un dizisine ne kadar güvendiğini merak ediyorsanız bu haber durumu özetliyor diye düşünüyoruz. Deadline‘ın özel haberine göre hala ön prodüksiyonu devam eden dizi için Amazon 2. sezon onayını verdi. Dizinin hala oyuncu seçimlerini tamamlamadığını ve pilot bölümün dahi çekilmediğini hatırlatalım. Yeni Zelanda’da çekimlerine başlanacak olan dizi televizyon tarihinin en iyi işi olma iddiasını sürdürürken; bu unvanı taşımaya ne kadar hazır olduğunu da adeta ilan ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi Game of Thrones’u unutturacak

Game of Thrones’un televizyon sektörü üzerindeki hakimiyetinin 8. sezonla beraber noktalanmasının ardından Game of Thrones’a kıyasla hem izlenme hem de kalite açısından çok daha büyük olması beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin hakları ilk olarak 2017’de alınmıştı. Uzun süredir çalışmaları devam eden dizinin 2. sezon onayı gelmiş olsa da küçük bir detay hatırlatmak istiyoruz. Dizinin ilk sezonunun 20 bölüm planlandığı geçmişte dizinin danışmanlarından Tom Shippey tarafından açıklanmıştı. O zaman bu 20 bölümün esasen Amazon Prime Video servisi için biraz “fazla” olduğuna dikkat çekmiştik. Çevrim içi yayın servisleri genellikle 8-10 bölümlük sezonlarla izleyicilerle buluşuyor. Bu sebeple dizinin iki kısımda yayınlanabileceğini ve 10 + 10 şeklinde bölünebileceğini belirtmiştik. Bunlar elbette sadece varsayımlarımızdan ibaretti. Şimdi daha pilot bölüm gelmeden ikinci sezon onayının gelmesi belki de 10 + 10 şeklindeki bölünmenin yansımasıdır diye düşünmeden de edemiyoruz. Elbette henüz resmi bölüm sayısıyla ilgili bir açıklama yok. Dizinin planlanan çıkış tarihi ise 2021.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası