reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple AirPods Microsoft kablosuz kulaklık

Microsoft, Apple AirPods’a rakip kablosuz kulaklık mı geliştiriyor?

Teknoloji devi Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods’a bir rakip daha geliyor olabilir. Söylentiler doğruysa Microsoft ciddi bir çalışma içerisinde.

Advertisement

Apple AirPods çok popüler olmuş bir ürün. Firmanın ilk çıktığında stok yetiştirmeye zorlandığı kulaklık, gelen bilgilere göre halen çok iyi satıyor. İşte bu ürüne bir rakip de Microsoft tarafından geliyor. Sağlam kaynaklara bakılırsa firma Surface Buds olarak isimlendirilebileceği söylenen yeni kulaklığını Morrison kod adı altında karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. 349 dolarlık Surface Headphones ile kablosuz tarafta güzel bir seçenek hazırlayan yazılım devi, kullanıcılarına çok daha taşınabilir bir model de sunmak istiyor. AirPods gibi bir şarj özellikli bir taşıma haznesine sahip olacağı tahmin edilen Microsoft imzalı yeni kulaklığın, henüz nasıl görüneceği bilinmiyor. Yüksek kaliteli bir seçenek oluşturacak denilen kulaklığın, bu açıdan 200 dolardan ucuza satılması pek beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPods, kablosuz kulaklık pazarının büyümesine çok ciddi yardımcı oldu

Bildiğimiz kadarıyla alışveriş devi Amazon da AirPods rakibi bir kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor. Son yıllarda Microsoft gibi donanım tarafına büyük önem veren Amazon, akıllı özelliklere sahip (Alexa dijital asistan dahil) bir kulaklık ile karşımıza çıkmanın planlarını yapıyor. Kablosuz kulaklıkların artması, kablosuz gelecek için harika görünüyor. Biliyorsunuz artık kablolu kulaklıklar yavaş yavaş geri plana itiliyor.

İlgili Video