reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Echo Buds
Amazon Echo Buds
Amazon Echo Buds

Amazon, AirPods’a rakip kablosuz kulaklık Echo Buds’ı tanıttı; işte fiyatı ve özellikleri

Dünyanın en büyük alışveriş devlerinden Amazon, kısa süre önce AirPods’a rakip yeni kablosuz kulaklık modeli Echo Buds‘ı tanıttı. İşte detaylar ve fiyatı;

Kablosuz kulaklık pazarına oldukça iddialı bir model daha dahil edildi. Amazon tarafından kısa süre önce lanse edilen Echo Buds, dijital asistan Alexa odaklı gelişmiş bir seçenek konumunda. Özel bir şarj haznesiyle gelen kulaklık, tek başına 5 saat, hazneyle birlikte ise 20 saate kadar pil ömrü sunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Alexa ile eller serbest sesli iletişim kurulması noktasında tam entegrasyona sahip model, cihazlarla Bluetooth üstünden haberleşiyor. Bose ile kurulan ortaklık doğrultusunda üst seviye aktif gürültü engelleme yapabildiği aktarılan model, rakip AirPods’tan çok daha farklı bir tasarıma sahip. Kulak içi formunda olduğu için yalıtımı yüksek olan cihaz, firmaya göre çok yüksek ses kalitesi sunuyor ve şimdilik sadece siyah renkte karşımıza çıkıyor. Bu alana çok büyük bir talep olduğunu gören firma, dikkat çekici bir seçenekle rekabete dahil oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Echo Buds kablosuz kulaklık çok ucuz değil

Açıklandığı kadarıyla modelin 130 dolarlık bir satış fiyatı bulunuyor. Alexa’yı akıl sıra ermeyecek yerlere koymayı sürdüren firma, kablosuz kulaklık modeli yanında birçok Türkiye’de satılmayacak akıllı ürünün de duyurusunu yaptı. Bunlar arasında yeni ekranlı ve ekransız akıllı hoparlörler, bir Alexa’lı ışık, priz aparatı ve hepsine ek olarak Alexa’lı bir fırın dahi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni Apple Arcade rakibi servisi Play Pass