reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Pass

350’den fazla oyun ve uygulama içeren Google Play Pass tanıtıldı; işte fiyatı ve sundukları [Video]

Android tarafında beklenen servis sonunda resmi olarak lanse edildi. Bünyesinde yüzlerce oyun ve uygulama bulunan Google Play Pass tanıtıldı. İşte detaylar;

Uzun süredir testleri yapılan Google Play Pass sistemi üstündeki merak edilen tüm soru işaretleri kalktı. Firmanın kısa süre önce burada resmi olarak duyurduğu servis, temelde Netflix gibi görev yapıyor. İlk yıl 1,99 dolar (Limitli bir süre için), normalde ise 4,99 dolar aylık ödeme ile abone olunabilen Play Pass, kişilerin 350’den fazla oyuna ve uygulamaya reklamsız / uygulama içi satın alma olmadan ulaşmasına imkan tanıyor. Her ay yeni bir uygulamanın / oyunun ekleneceği açıklanan servis, Android dünyası için oldukça güzel görünüyor. Özellikle mobil oyunlara büyük önem verenler için düzel duran servisin, ilk olarak Amerika’da açılacağı söyleniyor. Yıl bitmeden Türkiye dahil diğer pazarlara da açılacağını düşündüğümüz servis, 10 günlük ücretsiz deneme süresine sahip. Play Store içerisine eklenen Play Pass menüsünden erişim sağlanabilecek servisin, kullanıcılardan çok güzel geri dönüşler alacağı tahmin ediliyor. Servis içerisinde yer alan oyunlar arasında Stardew Valley ile Risk, uygulama tarafında ise Facetune ile AccuWeather da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Pass direkt olarak Apple Arcade karşısına çıkıyor

Apple Arcade, Play Pass ile benzer olarak Netflix’in oyun versiyonu olarak tanımlanıyor. Sadece oyuna odaklanan servis, bünyesinde 100’den fazla iOS, macOS ve tvOS işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Geçtiğimiz hafta Türkiye dahil destekli 150’den fazla ülkede kullanıma açılan Apple Arcade, aylık 34,99 TL seviyesinde. Burada 1 aylık ücretsiz deneme süresi bulunuyor ve servise direkt olarak iOS 13 yüklü cihazlardaki App Store üstündeki özel menüden ulaşılabiliyor.