reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Pass Play Store

Netflix benzeri Play Store sistemi Google Play Pass için heyecanlandıran paylaşım

Play Store, geçtiğimiz ay Netflix benzeri Google Play Pass sistemiyle gündeme gelmişti. İşte bu sistem çok yakında geliyor. Google müjdeyi verdi;

Uzun süredir testleri yapılan “Google Play Pass” sistemi, aşağıdaki resmi paylaşıma göre çok ama çok yakında kullanıma çıkıyor. Peki bu sistem ne işe yaratacak? Play Pass direkt olarak Netflix’in oyun / uygulama versiyonu olarak geçiyor. Bu sistemle kişilerin aylık ödeme ile yüzlerce “premium” uygulama ve oyuna ulaşabileceği aktarılıyor. Play Pass içerisinde altyapıya özel yaptırılmış oyun ve uygulamalar yer alıyor ve aylık ödemenin ise 4.99 dolar seviyesinde olacağı belirtiliyor. Bu altyapıda alınan uygulama ve oyunlar içerisinde kesinlikle reklam ya da ekstra satın alma olmayacağı da Google’dan sızan önemli bilgiler arasında bulunuyor. Play Store temelli Google Play Pass içerisinde yer alan bu premium uygulamalara diğer Android kullanıcılarının parasını ödeyerek dahi erişemeyeceği söylenirken, sunulacak deneyim oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store için hazırlanan Play Pass, Apple Arcade karşısına çıkıyor

Biliyorsunuz Apple, Apple Arcade adını verdiği benzer bir abonelik tabanlı oyun platformu üzerinde çalışıyor. Bu ay içinde açışması beklenen servis, bünyesinde 100’den fazla “iOS, macOS, tvOS” işletim sistemli cihazlara özel yüksek kaliteli oyun barındırıyor. Resmi olarak sonbahar aylarında kullanıma çıkacak servisin, 150’den fazla ülkede aktif edileceği açıklanıyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, açıklandığı kadarıyla internete bağlı ya da internet olmadan oynanabiliyor.

İlgili Video