reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Mercedes Vision EQS
Mercedes-Benz Mercedes Vision EQS
Mercedes-Benz Mercedes Vision EQS
Mercedes-Benz Mercedes Vision EQS
Mercedes-Benz Mercedes Vision EQS

Lüksün elektrikli hali: Mercedes Vision EQS [Galeri]

Almanya merkezli dev otomobil üreticisi Mercedes-Benz, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nı boş geçmedi. Lüksün elektrikli hali Mercedes Vision EQS tanıtıldı.

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkan en etkileyici konseptlerin başında kesinlikle Mercedes Vision EQS yer alıyor. Ultra lüks Mercedes-Benz S-Serisinin elektrikli geleceğini gözler önüne serdiği aktarılan Vision EQS, gerçekten çok fütüristik görünüyor. Ön kısmında 188 adet mavi led ışık barındıran ızgarası, arkasında gövdeye entegre edilen 229 adet yıldızdan oluşan arka stop lambaları ve genel çizgisiyle gelecekten gelen tamamen elektrikli EQS, açıklandığı kadarıyla 100 kWh pil paketiyle tam 700 km menzile sahip. Bu rakam gerçekten ultra lüks sedan otomobil için oldukça iyi görünüyor. 469 beygir güç / 760 Nm tork ürettiği ve 0’dan 100 km/s hıza 4,5 saniyeden daha kısa sürede çıktığı belirtilen araç, limitli olarak maksimum 200 km/s hıza çıkabiliyor. 350 kw şarj sistemiyle yüzde 80 doluluğa destekli istasyonlarda sadece 20 dakikada ulaşabilen model, teknik tarafta da tasarımı kadar iddialı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz, Mercedes Vision EQS ile çok iddialı

Mavi detaylarıyla elektriğe ve geleceğe vurgu yapan elektrikli otomobil için şimdilik bir tarih verilmiyor. Aynı şekilde fiyatı da paylaşılmayan model, büyük bir elektrikli ailenin parçası olacak. Firmadan verilen bilgiye göre yıl sonuna kadar tam 20 farklı elektrikli Mercedes-Benz satışta olacak. Bu inanılmaz bir detay olarak karşımızda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın bir diğer elektrikli modeli