reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQS

Geleceğin elektriklisi detaylanıyor; Mercedes EQS kameraların odağında

Geliştirme süreci devam eden elektrikli Mercedes EQS, ürün gamının en üst seviye binek modeli olma yolunda ilerlerken farklı dinamiklere sahip olacağını hissettiriyor.

Mayıs ayı itibarıyla elektrikli otomobil dönüşümünün ilk üyesi EQC‘yi üretim bandıran çıkaran Mercedes, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde en az üç yeni EQ modelini lanse etmeyi planlayan markanın bu alandaki öncülerinden birisi de EQS olacak. Kısa süre önce prototip olarak yine kameralara yakalan model, bu kez üretime taşınacağı hatları daha belirginleşmiş şekilde yüzünü gösteriyor. Ailenin amiral gemisi olmasını beklediğimiz Mercedes EQS, geleceğin S-Serisi olarak da nitelendirilebilir. Kameralara yansıyan son görüntüler ise bu önemli ismin sedan dinamiklerinin yanında fastback‘i akıllara getiren bir yapıya sahip olacağını ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQS hakkında masada görünenler

Aracın tasarımıyla ilgili dikkat çeken noktaların başında sportif karakteri geliyor. Her ne kadar kamuflajlı olsa da, gerek ışıklandırma, gerek kaput gerekse ızgaranın oldukça agresif bir ön bölüm bileşeni oluşturması bekleniyor. Özellikle yeni jenerasyon S-Serisi’ini düşündüğümüzde, aradaki farklılıkların ne denli hissedilir olduğu da aşikar. Arka bölüm için de benzer şeyleri söyleyebiliriz. Kokpit detaylarıyla ilgili şimdilik herhangi bir sızıntının olmadığı EQS’in performans kısmında ise beklentileri üzerinden konuşma yapabiliyoruz. Yeni nesil platformun bir getirisi olarak üzerinde iki adet elektrik motoru taşıması gündemde olan modelin 400 beygir dolaylarında güce sahip olması söz konusu. İşin içerisine sonradan girecek olan AMG ise limitleri 250 beygire kadar olumlu yönde oynatabilir. Tek seferde en az 500 kilometre menzil kat etmesi neredeyse kesin olan model için önümüzdeki günler daha da hareketli olacak. EQS’in 2021 model yılıyla tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

2020 Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake