reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Telefon bu tasarımla yolda

Huawei Mate 30 Pro hakkında büyük merak uyandıran kamera detayı

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro kamera konusunda tüm sektör için yeni bir dönemi başlatacak olabilir. İşte detaylar;

Huawei Mate 30 Pro hakkında kısa süre önce bazı bilgiler ortaya çıkmış ve modelin P30 Pro’da olduğu gibi “periskop” kamera sistemi taşımayacağı söylenmişti. Buna ek olarak modelin bunun yerine 1/1.7 inç hatta 1/1.5 inç boyutlarında geniş bir Sony IMX600 serisi sensör üzerine kurulacağı belirtilmişti. Ancak durum tam da böyle olmayacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre modelde çiftli bir çözüm yer alacak. Yeni bilgilerde periskop sisteminin adı yine geçmiyor. Yani bu donanım Huawei Mate 30 Pro için kesin olarak bir kenara bırakılacak gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla yeni amiral gemisinde çift ana kamera olacak. Normalde hemen her cihazda tek bir ana kamera yer alıyor, diğer kameralar biraz kalite kaybı yaşatarak daha spesifik konulara odaklanıyor. Bu adı geçen çiftli kurulumun merkezine 40 megapiksel üstü 1/1.7 inç ve 1/1.5 inç olmak üzere iki farklı Sony imzalı sensör koyacak denilen firma, bu sayede kamera geçişlerinde görüntü kaybı yaşatmayacak izlenimi oluşturuyor. Daha büyük sensör daha önce de söylediğimiz gibi periskop sisteminden daha önemli. Birçok kişinin 10x ya da 20x zoom yerine daha yüksek kaliteyi tercih edeceği düşünülüyor.

Huawei Mate 30 Pro

Telefon bu tasarımla yolda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkındaki diğer bilgiler değişmiyor

Telefon OnePlus 7 Pro gibi çok akıcı bir deneyim sunacağı 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan güçlü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı ve 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı söylenen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor. Evet firma telefon tarafından henüz kendi işletim sistemine geçiş yapamıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 ilk tanıtım videosu