reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 hakkında dikkat çeken kamera ve tasarım bilgileri

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30 için hem tasarım hem de teknik anlamda yeni bilgiler ortaya çıktı.

Tahminler doğruysa eylül ayında resmi olarak lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro ve Mate 30, tasarımsal olarak gündeme gelmeye devam ediyor. Sızdırılan yeni ekran koruyuculara göre her iki telefon da yüksek oranda kavisli bir tasarım üzerine kuruluyor. Sağlam kaynak Ice Universe’in Full-Display 2.0 olarak isimlendirdiği bu yapı, her iki modelde de kendisini gösteriyor. Ortak olarak çentikli bir tasarımı benimseyen telefonlar, burada hep söylediğimiz gibi “süs” bir çentik taşımıyor. Yine her iki modelde de Mate 20 Pro’da olduğu gibi Face ID benzeri gelişmiş bir yüz tanıma donanımı yer alıyor. Bu donanım ile telefonlar üç boyutlu yüz tanıma yapabiliyor. Bu arada cihazların kameraları konusunda da önemli bir bilgi gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer kaynaklar haklıysa Mate 30 ailesinde P30 Pro’da olduğu gibi “periskop” kamera sistemi olmayacak. Telefonların bunun yerine 1/1.7 hatta 1/1.5 inç boyutlarında geniş bir Sony IMX600 serisi sensör üzerine kurulacağı belirtiliyor. Periskop sistemini atarak sensör boyutunu büyüteceği söylenen firmanın, bu konuda Sony ile ortak çalışmalar yaptığı da gelen bilgiler arasında. Biliyorsunuz sensör boyutu ne kadar yüksek olursa fotoğraf kalitesi o kadar iyi oluyor. Telefonların en büyük limiti halen çok ufak sensör kullanıyor olmaları. Huawei ise yeni modeliyle bu konuda önemli bir artış yapabilir deniyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Birçok kişinin 10x zoom yerine daha yüksek kaliteyi tercih edeceği tahmin ediliyor.

Huawei Mate 30 Pro

Teknik olarak sadece Huawei Mate 30 Pro hakkında bilgiler var

Bunlara da tekrar baktığımız zaman telefon 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. Gücünü Snapdragon 855 Plus kadar güçlü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı ve 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı söylenen modelin, kutusundan normal Mate 30 ile benzer şekilde Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 ilk tanıtım videosu