reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro için hazırlanan şaşırtıcı konsept [Video]

P30 Pro ve P30 aradan çıktıktan sonra gözler Huawei Mate 30 Pro modeline çevrildi. İşte bu model için konsept çalışmalar da başladı.

Geçtiğimiz hafta duyduğumuz üzere Huawei Mate 30 ailesi şu an aktif şekilde test ediliyor. Şirket yetkililerine göre Mate 30 ailesiyle eylül ya da ekim ayında tanışıyoruz. Güçlerini yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 985 işlemciden alacak aile, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Peki ailenin en üstündeki model Huawei Mate 30 Pro nasıl görünecek? İşte bunu hayal eden bir konsept çalışma karşımızda bulunuyor. Bu hazırlanan modelin ilk olarak arka kamera sistemi dikkat çekiyor. Çünkü burada yan yana konulmuş tam beş farklı kamera yer alıyor. Bunun gerçekte olması pek mümkün görünmüyor. Huawei’nin Mate 30 Pro’da Mate 20 Pro’da da olduğu gibi kare bir modül kullanması bekleniyor. Ekrana entegre edilen ön kamera ile çerçeveleri tarihe gömen konsept, genel olarak gerçekten etkileyici duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro modeli şu detaylarla karşımıza çıktı

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.