reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro hakkında dikkat çeken teknik detaylar

Huawei, Amerika ambargosu altında bulunuyor ancak yeni cihazları ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer gündemde Huawei Mate 30 Pro var.

Huawei Mate 20 Pro, geçtiğimiz yılın en önemli amiral gemileri arasında yer alıyor. Çıktığında kamerasıyla inanılmaz ses getiren telefon, yerini bu yıl içerisinde Huawei Mate 30 Pro modeline bırakıyor. İşte bu model, ortaya çıkan son bilgilere göre 90 Hz bir OLED ekran üzerine kuruluyor. OnePlus 7 Pro’da da gördüğümüz bu ekran, cihazın inanılmaz bir akıcılık sunacağı anlamına geliyor. Yüksek yenileme hızı sadece oyunlarda değil menüler arasında gezerken bile gerçekten büyük fark yaratıyor. Buna ek olarak telefonun arkasında 50x zoom imkanı tanıyacak dörtlü kamera sistemi olacak deniyor. Burada P30 Pro’da kullanılan modülün daha gelişmişini taşıması beklenen telefon, kamera konusunda sınırları yine alt üst edecek gibi duruyor. Önünde ekrana entegre edilen iki adet kamera yer alacak denilen Mate 30 Pro, inanılmaz ince çerçevelere sahip olacak izlenimi oluşturuyor. Cihazın gücünü Kirin 985 işlemciden alacağı, 5G desteği sunacağı, 55W hızlı şarj getireceği ve 4.200 mAh pilinin olacağı da söylentiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hangi işletim sistemini kullanacak?

İşte bu tam olarak bilinmiyor. Firma bu modelde Android kullanabilir ancak Play Store erişimi sunamaz. Firmanın kendi geliştirdiği HongMeng işletim sistemi ise ekim ayında orta bir seviye cihazda karşımıza çıkacak deniyor. Bu açıdan yeni telefon için yazılım tarafında çok ama çok büyük bir belirsizlik bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bütçe dostu model Nokia 2.2