reklamı kapat

POPÜLER

2019 Renault Kadjar

Türkiye fiyatı ve özellikleriyle 2019 Renault Kadjar [Video]

Uzun bir bekleyişin ardından nihayet Türkiye’ye giriş yapan 2019 Renault Kadjar, oldukça esnek opsiyon ve donanımlarla pazardaki iddiasını sürdürecek.

Geçtiğimiz yılın eylül ayı içerisinde resmi tanıtım etkinliği gerçekleştirilen 2019 Renault Kadjar için Türkiye macerası başlıyor. Aradan geçen 9 aylık zaman diliminin ardından ülkemizdeki rekabete dahil olan model makyajla elde ettiği değişimlerden çok yeni motor seçenekleriyle kullanıcıların dikkatini çekme iddiasında. Yeni Kadjar’ı kullanıcılara Touch, Touch Roof ve Icon olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle sunacak olan Renault fiyat noktasında da önemli bir çalışma yapmış gibi görünüyor. Nitekim açıklanan resmi başlangıç fiyatına baktığımız aracın 158.250 TL’den müşterilerin beğenisine sunulacağını görüyoruz. 140 beygir güç üreten 1,3 litrelik benzinli makinenin yer aldığı giriş seviyesinden en tepe noktaya baktığımızda ise 1,5 litre dizel makinenin 245.250 TL‘lik fiyata kadar erişebildiği de tabloda karşımıza çıkıyor.

2019 Renault Kadjar için öne çıkan parçalar

Yenilenen Kadjar, geleneksel SUV tasarımına sadık kalırken, dinamik ve modern hatlarıyla daha şık bir görünüme kavuşuyor. Yeni Kadjar’da konfor, kalite ve ergonomik tasarım ön planda tutulurken, yeniden tasarlanan iç mekan ile daha konforlu bir sürüş deneyimi vadedilimekte. Gündüz sürüş farlarına entegre edilen LED sinyaller, inceltilerek tampona entegre edilen LED arka sinyaller, geri vites lambaları ve sis farlarının dış tasarımdaki farkı yaratacağını söyleyebiliriz. Nitekim Pure Vision LED teknolojisine sahip sis farları ile enerji tüketimi halojen farlara kıyasla altı kat daha düşük seviyede. Yeni Kadjar 17 ve yeni 19 inç olmak üzere iki jant seçeneğinin yanı sıra “Ural Yeşil”, “Demir Mavi” ve “Arsenik Gri” gibi üç yeni renk ile birlikte geldiğini de tasarım noktasına belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadjar, 527 litre ile kendi segmentinde en geniş bagaj hacmine sahip modeller arasında yer alıyor. Arka koltuk sırtlığı, “Easy Break” kolları yardımıyla anında katlanabiliyor. Aynı zamanda, ön yolcu koltuğu da katlanarak düzleşebiliyor ve böylece 2,5 metre uzunluğa sahip eşyalar rahatça yüklenebiliyor. Kokpit bölümünde makyajı daha fazla hissettiğimiz modelin konsol merkezinde 7 inç‘lik güncelleştirilmiş multimedya ekran kullanılıyor. İçerideki tasarım oyunlarını havalandırma çıkışlarını güncelleştirerek gösteren Renault tasarımcıları, klima kumandalarında da ufak değişik yapmayı tercih etmiş. Kalite algısının yukarı çekilmesi adına krom parçalarda da artışın var olduğunu da şu aşamada ön plana çıkartabiliriz.


Yakıt verimliliği ve performans odaklı yeni 1.3 TCe benzinli motor, yeni Kadjar ile birlikte Türkiye’de Renault ürün gamında ilk kez pazara sunuluyor. 140 beygirlik versiyonda (manuel/EDC), 160 beygirlik versiyonda ise (EDC) olarak üç farklı versiyona sahip bu yeni nesil motorun Mercedes ortaklığıyla geliştirildiğini de biliyoruz. Türkiye’deki demirbaş niteliğinde olan dizel motorda ise 1,5 litrelik makinenin gerek karbon salınımı gerekse performans bazında ileriye götürüldüğümü görüyoruz. 115 PS güç ve 260 Nm tork üreten makine 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik şanzımanla satın alınabilecek. 1,75 litrelik diğer parça ise 150 beygir güç ve 340 Nm tork seviyelerine çekilmiş durumda. Kadjar ve ailenin diğer üyeleri için detaylı fiyat ve opsiyon listesini buradan kontrol edebilirsiniz.