reklamı kapat

POPÜLER

2021 Renault Kadjar

2021 Renault Kadjar; yeni nesille birlikte geleceklerden önemli detaylar

Qashqai’nin ardından yeni nesil dinamikleri beraberinde getirecek olan 2021 Renault Kadjar, radikal tasarım karakteriyle öne çıkacak.

Renault ürün gruba eklendiği 2015 yılından beridir fena sayılmayacak bir performans gösteren Kadjar, sınıfının içerisinde bulunduğu yükseliş eğrisi sebebiyle git gide daha önemli bir model haline geldi. Aradan geçen yaklaşık 6 yıllık zaman dilimi içerisinde bir kez makyaj operasyonu geçiren model için 2021 yılı yeni bir jenerasyona geçişin de anahtarı olacak. Kısa süre önce kuzeni Qashqai için atılan yeni nesil hamlesiyle gözlerimizin yavaşta Kadjar’ı da aradığı bu dönüşüm süreci özellikle tasarım kısmında fazlasıyla çarpıcı olacak. Halihazırda kış testleri devam eden 2021 Renault Kadjar için referans gösterilen noktalarda Morphoz ve Mégane e-Vision gibi çarpıcı konseptler var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Renault Kadjar kapsamlı yenilikleriyle karşımızda olacak

Test sırasında çekilen kamuflajlı görüntüleriyle karakteristik ögelerinden de ipuçlarını almaya başladığımız modelin Slim-LED ışıklandırmaları da kendisini gösteriyor. Bu sayede ön bölümümdeki karakteri tamamen değişecek Kadjar’da tampon ve ızgaranın da tamamen farklı bir yapıda olacağını görüyoruz. İkinci nesille birlikte kokpit bölümünde de devrimsel yeniliklerden oluşan bir yaşam alanını tasarlandığı markanın vurgu yaptığı detaylar arasında. Güncel versiyondan farklı bir yapıda olacağı söylenen büyük dijital ekranların domine edeceği konsolda malzeme kalitesinin de önemli oranda artırılacağı yine paylaşılan detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CMF-C platformunun iyileştirilmiş versiyonu üzerine geliştirilecek olan Kadjar’ın motor seçenekleri yine Qashqai ile paralel olacak. Mild-hybrid ve şarj edilebilir hibrit motorlara destek veren bu platformla, daha verimli ve karbon emisyonu aşağı çekilmiş bir sürüş deneyimi yakalanacak. Benzinli ve hibritin yanında yeni nesilde dizelin olup olmayacağıysa bilinmezliğini koruyor. Qashqai’nin dizel motora veda ettiği ortamda kullanıcılara Renault üzerinden böyle bir opsiyonunu sunulması da ihtimaller arasında. Bu yıl içerisinde tanıtılacak olan ikinci nesil Kadjar ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Nissan Ariya