reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45; efsanenin doğum gününe performans selamı

Performans karakterini destekleyen önemli altyapı elemanlarını standart olarak barındıran 2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45, mart ayıyla birlikte satışta sunulacak.

Geride bıraktığımız gün sızıntı görselleri üzerinden radarımıza takılan 2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 için resmi tanıtım hamlesi de geldi. GTI’ın 1976’da başlayan macerasında geride bıraktığı 45. yılını kutlamak amacıyla hayata geçirilen bu özel versiyon dış bölümündeki donanımsal farklılıklarla öne çıkıyor. Tavan ve spoiler gibi bölümlerinde getirdiği siyah renk detayları başta olmak üzere kendisini standart Clubsport’tan ayıran pek çok noktaya sahip olan paketin tamamında kırmızı ve siyahın dokunuşlarını görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

Clubsport 45 ile birlikte Golf GTI’a eklenen karakteristik parçalar arasında 19 inçlik Scottsdale jant seti de konumlanıyor. Aracın siyah renk dokunuşlarına paralel olarak siyah renkte gelen bu jantların görünüme olan katkısı tartışılmaz. Versiyonu kullanıcı nezdinde farklı noktada konumlandıracak bir diğer parça da “Yarış Paketi” kapsamında standart olarak gelen egzoz sistemi olacak. Modelin motor bölümünde ise standart Clubsport’ta konumlandırılan motorun verileri korunuyor. 2.0 litrelik turbo beslemeli bu motor 296 beygir güç ve 400 Nm tork üretirken, aracın 0’dan 100’e hızlanmasını da 6 saniyede tamamlamasına olanak tanıyor. 7 kademeli şanzımanın konumlandırılığı paketin vites oranları da yine Clubsport ile birebir şekilde aynı. Aracın altyapısında ise standart olarak elektronik ön diferansiyel kilidi ve adaptif süspansiyon seti geliyor. Bu da sürüş modlarına göre farklı karakterler bürünen sezgisel sürüş demek. Mart ayıyla birlikte Avrupa pazarında satışa sunulacak olan Golf GTI Clubsport 45 Almanya2da 47.790 euroluk etikete sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf