reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen GTI Clubsport

Yeni Volkswagen GTI Clubsport için ilk gösterim yapıldı

Yeni Volkswagen GTI Clubsport için ilk gösterim yapıldı. Araç tüm detaylarıyla beraber resmi olarak 31 Mayıs’ta tanıtılacak.

Bu model ilk kez geçtiğimiz hafta Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer tarafından LinkedIn üzerinde duyurulmuştu. Yeni model için o zaman sadece üstü kapalı bir paylaşım yapılmış ve CEO tarafından yapılan o küçük paylaşımda, “Dünya prömiyerini hayranlarımızla birlikte kutlamak için 24 saatlik yarış için Nurburgring’e geri dönüyoruz.” yazılmıştı. Bu merak uyandıran yeni Golf GTI varyantının “Edition 50” olacağı düşünülüyordu, bugün ise 31 Mayıs’ta tanıtılacak aracın yeni ya da makyajlı Volkswagen GTI Clubsport olduğu ortaya çıktı. Bugün yukarıdaki görselleri paylaşılan ve tasarımsal açıdan büyük bir sürpriz ortaya koymayacağı netleşen sportif araç, henüz teknik veriler paylaşılmıyor fakat söylendiği kadarıyla şimdiye kadar üretilmiş en güçlü önden çekiş Golf modeli olacak. 19-inç jantlar üzerinde yol alacak araçla beraber, tasarımını hemen aşağıda görebileceğiniz “Nurburgring” odaklı Golf GTI Clubsport 24h versiyonu da gelecek. Bu direkt olarak yarışa özel aracın kalbinde 343 beygir güç ve 450 Nm tork üreten bir motor olacak, bu motor Shell’den gelen E20 biyoetanol yakıt ile çalıştırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spor otomobil denildiği zaman halen akla gelen ilk modellerden olan Golf GTI tarafında bundan önce bir manuel vites gelişmesi ses getirmişti. Volkswagen tarafından resmi olarak onaylandığı kadarıyla Golf GTI ve Golf R modelleri manuel vites ile alınamayacak, sadece DSG otomatik şanzıman ile sunulacak. Bu durum sportif araçların hitap ettiği kitle için elbette kötü görünüyor ancak manuel vitesi sadece Alman devi öldürmüyor, son yıllarda tüm sektör bu yoldan gidiyor. Otomatik vites özellikle çift kavrama temelinde çok daha yüksek performans sunuyor olmasına rağmen manuel vites kadar yüksek bir sürüş keyif getirmiyor, bu yüzden atılan adım genel olarak üzücü bulunuyor.

Volkswagen GTI Clubsport yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu