reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault ZOE

Güncellenen yüzüyle 2020 Renault ZOE cephesinden ilk detaylar

Tasarımsal olarak daha agresif ve tatminkar bir karaktere bürünen 2020 Renault ZOE, kullanıcıların dikkatini çekme konusunda biraz daha iddialı.

Şu sıralar daha çok İskandinav ve Avrupa pazarında yayılma eğilimi içerisinde olan elektrikli otomobiller, Türkiye için de artık daha çekici hale getirilmek durumunda. 2019’un ilk çeyreğine ait açıklanan raporda 1.810 adedi hibrit, 43 adetlik bölümü ise yüzde 100 elektrikli modellerden oluşturduğu pazarın nispeten yavaş ilerlediğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl toplam 155 adet satılan elektrikli otomobil sayısının bu yıl sonunda iyimser rakam olarak 200’ü geçmesi beklenmekte. Altyapı ve menzil gibi kaygıların var olduğu süreçte, modellerin tasarımsal olarak da daha albenili hale getirilmesi de bizce elzem noktalar arasında. Türkiye’deki kullanıcıların yakından tanıdığı Renault ZOE, 2020 model yılıyla elde edeceği makyajda elini biraz daha güçlendirecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault ZOE ve beklentileri

2020 Renault ZOE ile ilgili ortaya çıkan tek parça görsel, dış basında da kısa sürede kendisine yer buldu. Bir süredir prototip versiyonuyla sokaklarda dolaşırken görülen otomobilde devrimsel nitelikte tasarım değişimleri yer almasa da, nispeten daha doygun bir karaktere büründüğünü söyleyebiliriz. Yeni LED ışıklandırma grubuyla birlikte ön bölümde yapılan kalem dokunuşları ZOE’yi daha sportif bir otomobile dönüştürmeyi başarmış. Özellikle tampon bölümünde yeniden tasarlanan hava girişlerinin bunda büyük rol oynayacağını söyleyebiliriz. Şu aşamada aracın teknik özellikleriyle ilgili resmi bir rakamın telaffuz edilmediğini biliyoruz. Lakin fısıltı gazetesinde dolaşan bilgiler aracın 400 kilometre menzil ve hızlı şarj desteği gibi niteliklere sahip olacağına işaret ediyor. Renault, aracının elektronik sürücü destek sistemlerinde de kullanıcıları mutlu edecek güncel eklemeler de yapacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Renault ZOE cab