reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli MINI Cooper

Merakla beklenen elektrikli MINI Cooper kamuflajsız olarak kadrajda [Galeri]

Tanıtımıyla ilgili geri sayımın devam ettiği elektrikli MINI Cooper, çizdiği görüntü ile beklenilen karakteri ortaya koyacağını gösteriyor.

Elektrik gücüyle birlikte tekrar eski günlerine dönmesini beklediğimiz markaların başında MINI geliyor. BMW grubu altında yer alan İngiliz markanın bu anlamdaki ciddi mesajıcı MINI Electric konsepti üzerinden Ağustos 2017’de almıştık. Güç ünitesiyle birlikte tasarımsal açıdan da önemli karakteristik parçalar barındıran elektrikli MINI Cooper projesinin geliştirme süreciyse bir süredir devam ediyor. Bu süreçte kamuflajlı olarak kameralara takılan prototip otomobil ilk kez bu kadar net hatlarla karşımıza çıktı. Seri üretime büyük oranda hazır olduğunun sinyalini veren modelin konsepte olan sadıklığı da dikkatimizden kaçmayan noktalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli MINI Cooper ne zaman tanıtılacak?

Amerika’da çekildiği açıklanan casus fotoğraflar araç üzerinde uygulanan renk paletinin bile konseptten alındığını ortaya koyuyor. Aynalar, ızgara ve tavan gibi bölümlerde gövde renginden farklı çizgilerin kullanıldığı otomobil, jant tasarımlarıyla da ailenin diğer üyelerinden tamamen ayrılacak. Otomobille ilgili teknik detaylar ise şu aşamada beklentilerden ibaret. Şayet bu beklentiler doğru ise, bizleri 184 PS güce, 270 Nm torka ve yaklaşık 275 kilometre menzile sahip bir otomobil karşılayacak. Bu rakamlar ise altyapı paylaşımı söz konusu olan i3S’ten tanıdık gelebilir. Otomobilin tanıtım etkinliğinin bu yıl sonu veya 2020’nin ilk çeyreği içerisinde yapılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Renault ZOE Cab