reklamı kapat

POPÜLER

MINI

Elektrikli MINI Cooper bu kez üretim bandı görüntüleriyle karşımızda [İzle]

Oxford’daki tesislerde gerçekleştirilen operasyonla üretim bandıran çıkan Elektrikli MINI Cooper, mesajlarını daha net vermeye başladı.

Geride bıraktığımız gün kamuflajsız olarak kameralara yansıyan görüntüleriyle gündeme gelen Elektrikli MINI Cooper heyecanı devam ediyor. Yaptığımız değerlendirmede olduğu gibi artık yola çıkmak için ciddi oranda hazır görünen otomobilin sürüş deneyimi ise şu aşamada en merak edilen noktaların başında. MINI’nin İngiltere’de yer alan birincil tesislerinde üretilen modelle birlikte içten yanmalı versiyonların sayısında da azalma görebiliriz. Nitekim yılda 200.000 adet MINI üretimi gerçekleştirilen fabrikada artık elektrik gücü için biraz daha aktif bir rol üstlenme vakti geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MINI için sadece bir başlangıç

Aslında bu elektrikli model MINI için sadece temel bir başlangıç seviyesi niteliğinde. Bu hamleyle birlikte Avrupa dışında da aracın üretimi ve batarya paketlerinin geliştirilmesi için farklı yatırımları da kısa vadede görmeyi bekliyoruz. Aracın teknik detayları ise hala yüzde 100 nitelikte netleşmiş değil. Bu noktada BMW i3S’te karşımıza çıka 184 PS güç, 270 Nm tork ve yaklaşık 275 kilometre menzil değerlerinin beklendiğini hatırlatabiliriz. Üretim bandı için fabrikada özel bir bölümün oluşturulduğu elektrikli model, önümüzdeki günlerde de gündemimizde yer alacak gibi görünüyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilir, haberin videosuna ana yukarından ulaşabilirsiniz.