reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli MINI Cooper

Elektrikli MINI Cooper, Boeing 777 ile başa çıkabilir mi? [Video]

Frankfurt Havalanına doğru direksiyon kıran Elektrikli MINI Cooper prototipi, devasa kargo uçağı Boeing 777’yi çekebilecek mi?

Resmi kaynakları üzerinden artık daha somut parçalarıyla karşımıza çıkan Elektrikli MINI Cooper beklentileri artırmaya da devam ediyor. Markanın bu alandaki ilk temsilcisi olma yolunda ilerleyen otomobil, şu sıralar prototip versiyonu üzerinden gündeme geliyor. Kamuflajlı görüntülerinin ardından MINI ekibinin havaalanı sınırları içerisine götürdüğü model, gücü ve performansı hakkında ciddi bir sinyal veren videoyla karşımızda. Boeing’in 777F modelini çekme görevi verilen elektrikli Cooper, kendi pazarlama stratejisini kendi oluşturacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli MINI Cooper, 150 tona karşı

Projenin gerçekleştirilebilmesi için Lufthansa Havayolları ile bir araya gelen MINI ekibi, ortaya gerçekten ilgi çekici bir iş çıkarmayı başarmış. Henüz içerisinde barındırdığı motor ve batarya gibi temel parça bilgilerinin paylaşılmadığı otomobilse, sosyal medyada kendisine şimdiden yer açmaya day. Uçağın 150 ton civarı bir ağırlığa sahip olduğunu belirten kaynaklar da, aracın bu dinamiklerinden etkilenmiş durumda. Resmi tanıtım etkinliğinin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılması beklenilen modelin, yurt dışındaki başlangıç fiyatı içinse 40.000 dolar seviyeleri konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde daha fazla adından söz edeceğimiz elektrikli MINI ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.