reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Giyilebilir ürün pazarında büyük Huawei başarısı

Huawei, telefon tarafında olduğu kadar giyilebilir pazarda da dikkat çekiyor. Son açıklanan rapor bu konuda firmanın geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Huawei son haftalarda sürekli karşılaştığı Amerika ambargosu ile gündeme geliyor. Bu konuda başta çok kötü haberler alan firma, yeni gelişmelere bakılırsa ilk darbeyi atlamayı başlamış durumda. Ayrıca firmanın satışları da gayet güzel gidiyor. IDC’nin son raporuna göre firmanın yüzü giyilebilir pazarda bile ciddi şekilde gülüyor. 2019 ilk çeyrek raporuna göre giyilebilir pazarın lideri akıllı saat Watch ile Apple konumunda. İkinci sırada Xiaomi yer alırken, üçüncü sırayı ise Huawei alıyor. Huawei’den sonra ise Samsung ve Fitbit karşımıza çıkıyor. Bu verilerde Huawei’yi öne çıkaran detay ise firmanın elde ettiği rakipleri geçen büyüme oranı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 282 gibi büyük bir artış göstermeyi başaran firma, 2018’ini ilk çeyreğinde 1.3 milyon olan giyilebilir ürün sevkiyatını 2019 ilk çeyrekte 5 milyon üniteye kadar çıkarmış. Apple ise ilk çeyrekte tam 12.8 milyon ünite sevkiyat gerçekleştirmiş.

Huawei

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, kendi işletim sistemini geliştiriyor

İşte bu işletim sisteminin firmanın kendi telefon ve bilgisayarları yanında akıllı saatlerinde de çalışacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Android lisansının iptal edilmesi nedeniyle bu işletim sistemi büyük önem arz eden firma, geleceğine yönelik çok önemli adımlar atıyor ve büyümeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den masaya kablosuz şarj ekleme videosu