reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS akıllı saat

Bir sonraki Huawei akıllı saat için HarmonyOS müjdesi

Akıllı telefon tarafının Amerika ile sorunları devam ettiği için zor zamanlar geçiren ismi Huawei, bir sonraki akıllı saat model için HarmonyOS müjdesi verdi.

Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nın en büyük duyurusu kesinlikle HarmonyOS oldu. Firmanın geleceği için büyük önem arz eden işletim sistemi, biliyorsunuz geniş bir kapsama alanına sahip. Firmanın yazılımsal açıdan bağımsız hale gelmek için planladığı ve uzun süredir üzerinde çalıştığı HarmonyOS, “akıllı telefonlardan, akıllı hoparlörlere, akıllı televizyonlardan IoT cihazlara ve bilgisayarlara kadar” destek veriyor. İşte bunlar arasında akıllı saat modelleri de yer alıyor. Firma tam da bu konuda geç kalmak istemiyor. Resmi açıklamaya göre yakında gelecekte karşımıza çıkacak ilk Huawei akıllı saat, direkt olarak HarmonyOS üstüne kurulacak. Burada Lite OS kullanmayı bırakacak teknoloji devi, yeni işletim sistemiyle giyilebilir alanda Samsung ve Apple karşısına daha sağlam bir şekilde çıkmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HarmonyOS, Huawei geleceğinde kilit bir noktada yer alacak

Yeni işletim sistemi açıklandığı kadarıyla firmanın şu an için Android’in yerini alması için geliştirdiği bir sürüm değil. Firma Amerika sorunları yüzünden son nokta konulana kadar gelecek telefonlarında Android’i kullanmaya devam etmek istiyor. Açık kaynak kodlu tasarlanan sistem, “Kotlin, Java, Javascript, C, ve C++” dillerine destek veriyor ve  çok ama çok düşük cihazlarda dahi performanslı olarak çalışacak bir altyapı üstüne kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni telefon gimbal’ı DJI Osmo Mobile 3