reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS Huawei Watch 3

Huawei HarmonyOS temelli bir akıllı saat gündemde

Akıllı saat modelleri çok popüler olan Huawei, ürün gamını bu sefer HarmonyOS temelli bir model ile genişletecek gibi görünüyor.

HarmonyOS, bilmeyenler için firmanın kendi geliştirdiği bir işletim sistemi. Telefonlar başta olmak üzere hemen her alana uygun olan bu yazılım, kaynaklara göre yakında bir akıllı saat içerisine de girecek. Bu akıllı saatin normalde 2020 sonunda tanıtılacağı, ancak nedeni bilinmeyen bir durumdan dolayı 2021’in başına kaldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Saat hakkında henüz işletim sistemi haricinde bir bilgimiz ise bulunmuyor. Ancak saatin HarmonyOS temelinde oldukça verimli ve yetenekli olacağı düşünülüyor. Watch GT 2 Pro’dan çok daha farklı olacağı iddia edilen ürün, gerçekten büyük merak uyandırmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HarmonyOS temelli Huawei akıllı saat dikkat çekerken, firmadan P50 serisi de geliyor

Telefonlar, kısa süre önce açıklama yapan kaynaklara göre güçlerini Mate 40 serisi gibi 5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 9000 işlemciden alıyor. Bu açıdan performansları yüksek olacak telefonlar, yüksek ihtimalle üç farklı versiyondan oluşuyor. Ekranlarında Samsung ya da LG’den gelecek OLED paneller kullanılacak Huawei P50 serisi, kesin olarak 5G desteğine sahip olacak ve Android lisansı halen alınamadığı için HMS ile AppGallery temelinde yolda bulunuyor. Huawei’ye yönelik sağlam bir kaynağa göre telefonlar çok büyük ihtimalle 2021 Mart ayında karşımıza çıkarılacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler