reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Mini Cooper için John Cooper Works

Elektrikli Mini Cooper için John Cooper Works versiyonu yolda

Elektrikli Mini Cooper SE modeli ortaya çıktığı kadarıyla yalnız kalmayacak. Çünkü John Cooper Works versiyonunun da yolda olduğu duyuruldu.

BMW grubunda yer alan efsane Mini’nin Türkiye’de de satılan elektriklisi Mini Cooper SE, BMW’nin yeni duyurusu ile bir kez daha gündemde. Bu sefer modeli gündeme getiren ise müjdesi verilen John Cooper Works sürümü oluyor. Yani yakında karşımıza yüksek performanslı sürüşe özel bir elektrikli otomobil geliyor. Henüz BMW bu özel modelin teknik detayları hakkında bilgi vermiyor. Sadece yukarıdaki prototip fotoğraflar ile “kesin olarak geliştirildiği” lanse edilen otomobil, gerçekten merak uyandırıyor. Elbette tek kapılı olan ve bir rüzgarlık ile özel aerodinamik parçalar taşıyan araç, John Cooper Works tarafının tek geleceğini de oluşturmuyor. Aktarıldığı kadarıyla içten yanmalı motora sahip John Cooper Works modelleri de önümüzdeki dönemde karşımıza çıkmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal elektrikli Mini Cooper için detaylar şöyle

Araç Türkiye’de 385 bin TL’den başlayan bir fiyat etiketine sahip. İkonik Mini tasarımını taşıyan 4 kişilik otomobil, teknik olarak tekrardan bakarsak 232 km menzil getiriyor ve 135 kW (184 beygir) güç sunuyor. Modelin 0’dan 100 km/s hızlanması ise 7.3 saniye sürüyor. Aracın elektrikli yapısına ise birçok rakipten farklı olarak mavi değil sarı detayları gönderme yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Kawasaki hibrit bir motosiklet geliştiriyor