reklamı kapat

POPÜLER

netflix rtük

Netflix İstanbul’da ofis açıyor; işte bilinmesi gerekenler

Dünyanın en büyük video platformu Netflix, bu sefer Türkiye ile alakalı güzel bir haberle gündemde. Firma İstanbul’da ofis açıyor.

Dünya genelinde toplam 195 milyon üyesi bulunan Netflix, resmi olarak Türkiye’de ofis açma kararı aldığını duyurdu. Bu adım, “Türkiye’de üretilen başarılı yapımların dünyaya daha güçlü bir şekilde taşınmasına aracı olacak” açıklaması yapılıyor. Bu önemli gelişme hakkında konuşan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy şunları söyledi: “Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.”

Netflix’in Kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings ise şunları söyledi: “Türkiye, zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile bizim için çok değerli bir ülke. Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix yerel projelere büyük ağırlık veriyor

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise önemli gelişme hakkında şöyle konuştu: “Türkiye’nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanımız, gelecek yatırımlarımız için bize güç veriyor. Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için getirilen yeni özellikler